MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja książki Tomasza Michała Kolmasiaka 24 lutego w Muzeum Regionalnym

inf. autora
Archiwum autora
Muzeum Regionalne zaprasza na promocję książki T. M. Kolmasiaka „ŁAZÓW – Przyczynki do dziejów wsi”

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Polskie Towarzystwo Historyczne w Radomsku zapraszają na promocję książki Tomasza Michała Kolmasiaka „ŁAZÓW – Przyczynki do dziejów wsi”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego (niedziela) o godz. 17., Galeria Muzeum (ul. Narutowicza 1).

Książka pt.: "Łazów. Przyczynki do dziejów wsi" dotyczy niewielkiej miejscowości leżącej na terenie gminy Żytno (powiat radomszczański).

Łazowem zainteresowałem się zupełnie przypadkowo, kilka lat temu, kiedy pokazano mi przedwojenne dokumenty tutejszej straży pożarnej. Zostały one odnalezione w trakcie rozbiórki starego domu i zabezpieczone przez jednego z mieszkańców. To dzięki tym unikalnym i dotąd nie publikowanym nigdzie dokumentach (po dziś dzień znajdują się one w prywatnych rękach), powstał jeden z dwóch rozdziałów książki pt.: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Dodatkowo uzupełniony dzięki kwerendzie prowadzonej w Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Osobny rozdział to zarys historii wsi Łazów od czasów średniowiecznych po współczesność. Sporo miejsca zajmuje opis wojennych działań w tych okolicach – lasy tutejsze były areną walk partyzanckich, a sama miejscowość padła ofiarą hitlerowców. Szerzej o tych i innych wydarzeniach dowiedzieć się można z publikacji liczącej 116 stron. Można ją będzie nabyć podczas autorskiej promocji.

Informacja o autorze:

Tomasz Michał Kolmasiak – ur. 24 września 1984 r. w Częstochowie, zamieszkały w Wielgomłynach, dziennikarz, radny gminy Wielgomłyny, członek – założyciel Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział w Radomsku oraz członek Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku. Autor wielu artykułów historycznych na temat dziejów gminy Wielgomłyny, Radomska oraz powiatu radomszczańskiego. W ostatnim okresie opublikował dwa artykuły naukowe: „Z dziejów szkoły w Maksymowie” oraz „Dzieje cegielni (betoniarni) w Kruszynie (gmina Wielgomłyny)”. Niniejsze wydawnictwo jest jego pierwszą publikacją książkową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto