Przegrana RKS Radomsko z Pogonią Zduńska Wola na początek rundy wiosennej IV ligi. ZDJĘCIA

Przegrana RKS Radomsko (żółte stroje) z Pogonią Zduńska Wola na początek rundy jesiennej IV ligi Jacek Drożdż
Na inaugurację IV ligi piłkarskiej RKS Radomsko przegrał z Pogonią Zduńska Wola

W sobotę, 4 marca, RKS Radomsko podejmował na boisku przy Brzeźnickiej Pogoń Zduńską Wolę. Na początek rundy wiosennej IV ligi, RKS przegrał 0:1. Jedyną bramkę w meczu strzelił w 39 minucie Patryk Sławiński.

RKS Radomsko nie ma w tym sezonie szczęścia do Pogoni. W rundzie jesiennej radomszczanie zremisowali w Zduńskiej Woli 1:1. Tym razem wydawało się, że są w starciu faworytami, tym bardziej, że na półmetku rozgrywek zajmowali w tabeli siódme miejsce, a Pogoń znajdowała się w strefie spadkowej...

Pierwsza połowa meczu w Radomsku była wyrównana. Jednak w 39 minucie, po zamieszaniu na polu karnym RKS, w sytuacji sam na sam z Danielem Niżnikiem znalazł się Patryk Sławiński i wykorzystał sytuację.

W drugiej części spotkania gra toczyła się przez większość czasu na połowie zespołu ze Zduńskiej Woli. Ale to goście byli bliżej strzelenia drugiej bramki. Wojciech Pawlak po samotnym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem RKS, który tym razem nie dał się pokonać. Z kolei kilka dogodnych sytuacji mieli również piłkarze RKS Radomsko, ale brakowało im szczęścia.

W przyszłym tygodniu RKS Radomsko zmierzy się na wyjeździe z Ceramiką Opoczno.