PUP Radomsko. Dotacje po 5 tys. zł dla mikro i małych przedsiębiorców

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
PUP Radomsko
Udostępnij:
Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku ogłasza nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji 5 tys. zł. dla mikro i małych przedsiębiorców, dla których rodzaj przeważającej działalności oznaczony jest kodem PKD 56.30.Z, 93.29.A lub 93.29.Z

Od 1 stycznia do 15 kwietnia 2022 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku będzie trwał nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji 5 tys. zł. dla mikro i małych przedsiębiorców, dla których rodzaj przeważającej działalności oznaczony jest kodem PKD 56.30.Z, 93.29.A lub 93.29.Z

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19, starosta będzie mógł udzielić jednorazowo dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Dotację będzie mógł otrzymać mikroprzedsiębiorca i mały przedsiębiorca, który na dzień 31 marca 2021 r. prowadził – jako rodzaj przeważającej działalności - działalność gospodarczą oznaczoną następującymi kodami PKD 2007:

  • 56.30.Z - Przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje).
  • 93.29.A - Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.
  • 93.29.Z - Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna.

O dotację będą mogli ubiegać się mikroprzedsiębiorcy i mali przedsiębiorcy, których przychód z ww. działalności w rozumieniu przepisów podatkowych, uzyskany w grudniu 2021 r. był niższy co najmniej o 40% w stosunku do przychodu uzyskanego w analogicznym miesiącu roku poprzedniego, lub w lutym 2020 r., lub we wrześniu 2020 r., lub w listopadzie 2021 r.

Ocena spełnienia warunku w zakresie oznaczenia prowadzonej działalności będzie dokonywana na podstawie danych zawartych w rejestrze REGON w brzmieniu na dzień 31 marca 2021 r.

Dotacji nie będzie można udzielić jeżeli mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca zawiesił wykonywanie działalności gospodarczej na okres obejmujący dzień 31 marca 2021 r.

Wnioski o dotację będzie można składać do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorcy, od 1 stycznia do 15 kwietnia 2022 r. wyłącznie w wersji elektronicznej poprzez platformę praca.gov.pl.

Informacje na temat dotacji dostępne będą na stronie internetowej Urzędu www.radomsko.praca.gov.pl w zakładce Tarcza antykryzysowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie