Radomsko: 6 medali Piotra Płoskońskiego w „małych” Mistrzostwach Europy [ZDJĘCIA]

Jacek Drożdż
Piotr Płoskoński w Lovosicach
Piotr Płoskoński w Lovosicach Archiwum prywatne
Piotr Płoskoński, zawodnik KBKS Radomsko zdobył 6 medali w „małych” Mistrzostwach Europy w Lovosicach (Czechy)

Piotr Płoskoński, zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko zdobył 6 medali w „małych” Mistrzostwach Europy w Lovosicach (Czechy). - Czuję jednak niedosyt, ponieważ po cichu liczyłem na poprawienie rekordu ilości medali zdobytych przez jednego zawodnika, którym jest Czech Hovorka Bohumil. W 2016 roku zdobył ich 7 – mówi Piotr Płoskoński.

Do startu w Lovosicach zgłosiła się rekordowa liczba zawodników - 307 z 20 państw, najwięcej z Czech, Słowacji, Niemiec, Polski, Włoch i Słowenii. Biegacz ze Strzałkowa pod Radomskiem w tych zawodach dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale.

6 medali Piotra Płoskońskiego w „małych” Mistrzostwach Europy

- To były moje koronne konkurencje: złoto na 3000 m pprz oraz 1500 m, srebrne medale na 10000 m i 800 m oraz brązowe na 5000 m chód i 400 m ppł – opowiada zawodnik. - Chociaż jeszcze nie ma oficjalnych wyników tych zawodów, to na pewno będę wysoko we wszystkich klasyfikacjach tych zawodów.

Jak podkreśla Piotr Płoskoński, liczył na więcej. W chodzie na 3000 m chciał zdobyć złoto, ale został zdjęty z trasy na przedostatnim okrążeniu. Ponadto był czwarty w skoku w dal (brąz przegrał o 5 cm), na 100 m ppł również zajął czwarte miejsce.

- Brakło trochę szczęścia. Ogólnie jestem zadowolony, co się odwlecze to nie uciecze jak to mówią – kończy zawodnik

Teraz pana Piotra czeka kolejny start. W najbliższy weekend wystartuje w Mistrzostwach Polski w Lublinie.