Radomsko: biegacz Piotr Płoskoński wysoko w Biegu Nocnym z Falstartem

jd
Archiwum prywatne
Kolejny dobry występ biegacza Piotra Płoskońskiego w IV Nocnym Biegu z Falstartem

21 miejsce w kategorii open i zwycięstwo w rozszerzonej kategorii M50 – to wynik Piotra Płoskońskiego, biegacza ze Strzałkowa i zawodnika Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko w IV Nocnym Biegu z Falstartem (nazwa klubu biegowego) w Cieciułowie k. Krzepic.

Start biegu odbył się o godz. 21:30, wystartowało w nim 150 zawodników na dystansie 5 km. - Na tej trasie uzyskałem czas 20:53, co dało 21 miejsce open i zdecydowane zwycięstwo w bardzo rozszerzonej kategorii M50 – opowiada Piotr Płoskoński. - Po raz trzeci w tym sezonie udało sie złamać 21 minut, dzięki czemu z drugim na mecie zawodnikiem w mojej kategorii Andrzejem Napierajem z Fastartu Rudniki wygrałem 2 minuty, to jest ok. 500 m.

Jak dodaje pan Piotr, szkoda, że na zawody nie pojechało więcej zawodników z KBKS, bo odbywała się też klasyfikacja drużynowa.