Radomsko: biegacz Piotr Płoskoński zajął 11 miejsce w zawodach RunKayakBike Wieruszów

jd
Piotr Płoskoński na podium z lewej
Piotr Płoskoński na podium z lewej Archiwum prywatne
Biegacz KBKS Piotr Płoskoński ze Strzałkowa koło Radomska wziął udział w nietypowych zawodach: triathlonie RunKayakBike Wieruszów

Piotr Płoskoński z Kolarsko Biegowego Klubu Sportowego Radomsko przyznaje, że było to dla niego wyzwanie, ponieważ w triathlonie wystartował po raz pierwszy w życiu.

Uczestnicy RunKayakBike Wieruszów biegli na dystansie 6 km, następne 16 km musieli pokonać na rowerze i czekały ich jeszcze 3 km w kajaku... - Zamiast pływania wpław był kajak, co mi bardziej odpowiadało, ponieważ kiedyś uprawiałem wyczynowo kajakarstwo, zdobyłem nawet pięć medali na Mistrzostwach Polski – opowiada pan Piotr.

W stawce 50 zawodników Piotr Płoskoński bieg ukończył na 8 miejscu, po jeździe na rowerze spadł o 6 pozycji. - Wiedziałem, że to będzie moja najsłabsza konkurencja, bo kilkanaście lat nie siedziałem na rowerze. Na kajaku odrobiłem trzy pozycje, ale dystans był za krótki, by można było wskoczyć do pierwszej dziesiątki – komentuje biegacz.

Ostatecznie pan Piotr zajął 11 miejsce w kategorii open z wynikiem 1:30:12. W rozszerzonej kategorii M40 dało mu to drugie miejce.