Radomsko: cztery medale dla Akademii Karate Kyokushin w IX Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce [ZDJĘCIA]

jd
Archiwum AKK Radomsko
Karatecy Akademii Karate Kyokushin z Radomska zdobyli cztery medale podczas IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce

W sobotę, 11 maja, w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai.

Tegoroczny turniej z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na trzech matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z czterech krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz siedmiu organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów.

Medale dla zawodników, gościom oraz sędziom wręczono podziękowania oraz ręcznie robione filiżanki ceramiczne przygotowanych przez pracownię artystyczną ArcyDzielnia z Wieliczki.

Akademię Karate Kyokushin Radomsko reprezentowali: Weronika Mazur, Daria Borowiecka, Marta Goncarz, Mateusz Suski, Krystian Bugdal i Zuzanna Pluta.

Medale:
- pierwsze miejsce w kumite juniorek oraz drugie w kata wywalczyła Weronika Mazur.
- trzecie miejsce w kumite młodziczek zajęła (debiutantka) Marta Goncarz.
- pierwsze miejsce w kumite kadetów wywalczył Krystian Bugdal.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Akademia Karate Kyokushin Radomsko zajęła 10 miejsce.