Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko: Firma ochroniarska zabezpieczy szpital przed bezdomnymi i... politykami?

mk
fot. Archiwum Polska Press
Między innymi o elektronicznych zwolnieniach lekarskich i zatrudnieniu w Szpitalu Powiatowym w Radomsku ochrony mówili radni powiatowi podczas wtorkowego posiedzenia komisji zdrowia.

Między innymi o elektronicznych zwolnieniach lekarskich i zatrudnieniu w Szpitalu Powiatowym w W Radomsku ochrony mówili radni powiatowi podczas wtorkowego posiedzenia komisji zdrowia. Wprowadzanie systemu wystawiania zwolnień w formie elektronicznej wśród radnych-lekarzy budzi skrajne opinie. Jedni uważają, że jest to duże ułatwienie, bo nie trzeba wpisywać danych zapisanych w systemie, a wypełnienie zwolnienia zajmuje 2-3 minuty. Inni uważają, że problemem może być sprzęt komputerowy i dostęp do internetu.

- Kiedy sieć jest przeciążona lub występują przerwy w dostępie do internetu funkcjonowanie wyłącznie takiego systemu, może tylko utrudniać pracę i wydłużać czas wizyt - mówi radny Sławomir Nowerski. - Problem mogą mieć też ośrodki zdrowia w małych miejscowościach, w 40 procentach z nich w gabinetach nie ma komputerów i dostępu do internetu...

Podczas komisji radnych poinformowano też, że w związku przeprowadzoną w ostatnich dniach polityczną akcją na terenie Szpitala Powiatowego w Radomsku, dyrektor placówki został poproszony o zatrudnienie firmy ochroniarskiej. - Ochrona zadba o porządek oraz bezpieczeństwo pacjentów i personelu szpitala. Zapobiegnie też m. in. takim akcjom, jak ta, która miała miejsce kilka dni temu w szpitalu w związku z kampanią wyborczą, gdy kandydaci weszli na teren zakładu pracy z baniakami wody - wyjaśnia Włodzimierz Nicpan i przypomina, że żadnego zagrożenia dla pacjentów nie było i szpital dostaw wody nie potrzebował.

Przypomnijmy, część radnych już kilka miesięcy temu mówiła o konieczności zatrudnienia w szpitalu ochroniarzy. Powodem byli bezdomni, którzy zaczęli traktować szpital jak noclegownię i niejednokrotnie stwarzali zagrożenie dla personelu i pacjentów. - W szpitalu pojawia się coraz więcej bezdomnych, panowie i panie korzystają tu z toalet, nocują i właściwie mieszkają, a jak są proszeni o opuszczenie placówki, pojawiają się problemy - mówi Irena Bareła.

Jak przypominają radni, rok temu doszło nawet do pobicia lekarza i pielęgniarki przez osobę, która wtargnęła na SOR. Personel nie mógł sobie poradzić z nieproszonym gościem i nie mógł liczyć na niczyją pomoc. Dzięki zatrudnieniu ochrony do takich sytuacji ma już nie dochodzić

Podczas posiedzenia komisji zdrowia radni wysłuchali też informacji: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku na temat wykorzystania środków PFRON za trzy kwartały 2018 roku, a także informacji dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Pro Familia oraz dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku na temat sytuacji finansowej placówki za trzy kwartały 2018 roku.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto