Radomsko. Kajetan Misztalski najszybszy w województwie łódzkim

Małgorzata Kulka
Kajetan Misztalski, na co dzień uczeń ZSE-E w Radomsku i zawodnik RKS Radomsko, zdobył pierwsze miejsce w finale wojewódzkich lekkoatletycznych zwodów SZS.

W środę, 12 października, odbył się finał corocznych wojewódzkich lekkoatletycznych zwodów SZS, w którym rywalizowali ze sobą najlepsi sportowcy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach najpierw na poziomie regionu, a następnie makroregionu.

Kajetan Misztalski, na co dzień uczeń ZSE-E w Radomsku i zawodnik RKS Radomsko, reprezentował Radomsko jako jeden z uczniów "elektryka". Kajetan startował w najbardziej flagowym dystansie szybkościowym, czyli biegu na 100 m. Był jednym z najmłodszych uczestników i był to jego pierwszy start w tak dużych zawodach, gdzie musiał rywalizować z zawodnikami, którzy w większości na co dzień trenują w klubach lekkoatletycznych.

Kajetan Misztalski w finale biegu pokonał wszystkich rywali i z czasem 11,58 zdobył pierwsze miejsce.