Radomsko: Patryk Kułaga wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików

nm
Patryk Kułaga z Radomska wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim.

14-letni Patryk Kułaga, radomszczanin zrzeszony w klubie bokserskim RSB Nokaut Radomsko, wywalczył w weekend brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim.

Patryk w barwach RSB Nokaut od trzech lat, na swoim koncie ma 15 walk. Jak mówi trener Patryka Robert Sztangreciak, to niezwykle zdeterminowany i zdyscyplinowany zawodnik. Jego ciężka praca i poświęcenie przyniosła efekty już w 2016 roku. Wtedy właśnie wywalczył tytuł Mistrza Berlina w kategorii do 46 kg.

Rok 2017 okazał się dla Patryka jeszcze szczęśliwszy. 17 września podczas XXI Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego w Częstochowie radomszczanin pewnie wygrał na punkty z Przemysławem Cyganem (GUKS Carbo Gliwice), gwarantując sobie tym samym start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski 2017. Został również powołany do kadry reprezentacji Polski, co otworzyło mu drogę do obozów szkoleniowych na najwyższym poziomie i reprezentowania naszego kraju na turniejach międzynarodowych.

VI Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydły w Boksie (11-15.10.2017 r.), które obyły się w Tarnowie Podgórnym miały wyłonić najlepszych zawodników naszego kraju poniżej 15. roku życia. W organizowanych przez Polski Związek Bokserski oraz Okręgowy Związek Bokserski w Poznaniu mistrzostwach wzięło udział 113 adeptów boksu w tym Partyk Kułaga, który 16 października wstąpił na zaszczytne 3 miejsce podium Mistrzostw Polski Młodzików, a na jego szyi zawisł brązowy medal. Rywal Patryka zdobył Mistrzostwo Polski. Nasz zawodnik uległ tylko mistrzowi. To wielki sukces nie tylko dla niego, ale dla całego radomszczańskiego sportu.