Radomsko: Piotr Płoskoński wystartował w Karnawałowym Biegu Górskim "Pielgrzym 2020"

nm
Piotr Płoskoński, biegacz ze Strzałkowa, zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko wystartował w Karnawałowym Biegu Górskim "Pielgrzym 2020".

54 stycznia na Górze Św. Anny odbył się VII Karnawałowy Bieg Górski w stylu anglosaskim "Pielgrzym 2020". Licząca 4,6 km trasa była błotnista, biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 2300 m, z czego ok. 2 km z góry, a ok. 2,6 km pod górę. Góra Św Anny położona jest ponad 400 m nad poziomem morza.

Na starcie biegu mimo nie najlepszej pogody stanęło prawie 300 zawodników, wśród nich Piotr Płoskoński, biegacz ze Strzałkowa, zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko.
- Był to mój pierwszy bieg w tym roku. W tej stawce z czasem 22:41 zająłem 32 miejsce open i 3 miejsce w kat M/50. Nie wiem, jak to się stało, że swoje 80 kg wagi dwa razy wciąłem na tą górę w tak dobrym czasie. Przeszedłem tylko ok. 50 m na drugiej pętli. W kategorii przegrałem tylko z dwoma wytrawnymi góralami, którzy na MŚ czy ME zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce i ważą ok.15-20 kg mniej - mówi Płoskoński. - Cieszę się, że inauguracja nowego roku wypadła tak pomyślnie.Traktuję to jako dobrą wróżbę na dalszą część sezonu.

Kilka dni wcześniej Płoskiński trzeci raz wystartował XVII Chrzanowskim Biegu Sylwestrowym. Dwa lata temu z wynikiem 45:46 zajął 45 miejsce open i 3 miejsce w kat M/50, w zeszłym roku poprawił swój wynik o 33 s i z czasem 45:13 zajął odpowiednio 47 i 2 miejsce. W tym roku zszedł poniżej 45 min i z wynikiem 44:54 zajął miejsce 31 open oraz 6 miejsce w kat M/50.