Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko. Plaża, restauracja, plac zabaw... Tak ma wyglądać teren wokół zbiornika na Wymysłówku

OPRAC.:
Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
W sali obrad urzędu miasta w Radomsku odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Wymysłówek. Zgodnie z zapowiedzią zaprezentowano koncepcje zagospodarowania terenów wokół zbiornika.

19 marca w sali obrad urzędu miasta w Radomsku odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Wymysłówek. Zgodnie z zapowiedzią zaprezentowano koncepcje zagospodarowania terenów pozyskanych przez miasto od Wspólnoty Wymysłówek wraz z terenami przyległymi. Chodzi głównie o tereny wokół zbiornika retencyjnego na Wymysłówku, które już teraz są miejscem spotkań radomszczan i popularną lokalizacją imprez sportowych.

Wspólnota zdecydowała się przekazać swoje grunty miastu w lipcu 2021 roku - nieco ponad dwa lata powstawała koncepcja ich zagospodarowania. Warunkiem było utworzenie wielofunkcyjnego budynku na użytek mieszkańców o równowartości operatu szacunkowego gruntów, którego koszty utrzymania pokrywać będzie miasto. Projekt budynku wpisany jest do tegorocznego budżetu i ma zostać ukończony jesienią tego roku.

- Mamy taki plan, aby zagospodarować ten zbiornik w pełni. Nie tylko jako teren do wędkowania, ale żeby powstała tam plaża miejska. Jest również pomysł, aby na południe od tego zbiornika wybudować płytkie sezonowe baseny - mówił prezydent Jarosław Ferenc na spotkaniu wspólnoty w 2021 roku.

Zgodnie z projektem teren podzielony zostanie na strefy terenu zbiornika wodnego, terenu rekreacyjnego oraz terenu restauracji i placu zabaw. W ramach koncepcji w pobliżu planowanej świetlicy powstać ma również zespół domów senioralnych.

Realizacja projektu wymagać będzie wieloletniego wysiłku - podzielony on został na kilka etapów z czego pierwszy ma szansę wyruszyć w 2026 roku. Na realizację koncepcji udało się pozyskać 24 mln zł z funduszy unijnych za sprawą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko-Piotrków Trybunalski-Bełchatów - 6 mln zł na program senioralny i 18 mln zł na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Rajd w poszukiwaniu czarownic Nowa Słupia, PARK LEGEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto