Radomsko: Puchar Polski w karate kyokushin dla Weroniki Mazur [ZDJĘCIA]

jd
Weronika Mazur z Radomska, reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, zdobyła dwa medale Pucharu Polski w karate kyokushin

Weronika Mazur z Radomska, reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai zdobyła w sobotę, 14 grudnia, dwa medale Pucharu Polski w karate kyokushin.

Turniej odbył się we Włocławku. Uczestniczyło w nim ok. 560 zawodników ze 101 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Pomimo długiego i bardzo wyczerpującego sezonu przyjechali najlepsi z najlepszych.

Weronika Mazur z Radomska reprezentująca Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai wygrała Puchar Polski w kategorii kumite juniorek +60 kg oraz wywalczyła srebrny medal w konkurencji kata.

- To już koniec startów w tym roku, teraz czas na odpoczynek, byśmy w przyszłym sezonie wrócili jeszcze silniejsi – mówi shihan Robert Wajgelt.

Weronika pokazuje, że pracą i wytrwałością można osiągnąć bardzo dużo. Cieszy również to, że można pogodzić naukę i uprawianie sportu na tak wysokim poziomie. Sprawdza się przysłowie „dla chcącego nic trudnego”.