Radomsko rewitalizacja. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji miasta

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji Radomska

We wtorek, 13 kwietnia, rozpoczęły się społeczne konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Radomsku.

Z dokumentu wynika, że obszar zdegradowany – i jednocześnie teren do rewitalizacji – obejmuje Kopiec o powierzchni 95,04 ha, Młodzowy o powierzchni 138,46 ha oraz centrum Radomska o powierzchni 89,29 ha.

Projekt uchwały w sprawie obszarów wraz z mapami oraz diagnozą i formularzem konsultacyjnym dostępne są w wersji elektronicznej na stronie internetowej miasta dotyczącej rewitalizacja Radomska i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Radomska - BIP Radomsko, a w wersji papierowej w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu.

W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta, w szczególności radomszczanie zamieszkujący obszar rewitalizacji, właściciele nieruchomości oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z tego terenu, funkcjonujące i zamierzające uruchomić działalność na terenie miasta podmioty gospodarcze i organizacje pozarządowe.

Konsultacje społeczne w sprawie rewitalizacji Radomska

Zaproponowane w projekcie uchwały granice obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Radomska poprzedzone zostały analizą zjawisk o charakterze społecznym, środowiskowym, technicznym, gospodarczym i przestrzenno – funkcjonalnym. Przeprowadzona diagnoza zróżnicowania wewnętrznego miasta umożliwiła wskazanie obszarów, które ze względu na kumulację negatywnych zjawisk powinny zostać objęte wsparciem na warunkach określonych w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji.

Konsultacje mają na calu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag, opinii i propozycji dotyczących zasad wyznaczenia i przebiegu granic obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Radomsku.

Uwagi do propozycji wyznaczonego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji można składać do 12 maja 2021 r.

Formy konsultacji:

  • Spotkanie otwarte on-line, które odbędzie się w dniu 7 maja 2021 r. w godz. 16.00 -17.00 na platformie Zoom. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 44/685 44 77 lub mailowy rewitalizacja @radomsko.pl.
  • Spotkania on- line dla Zespołu ds. rewitalizacji oraz radnych Rady Miejskiej w Radomsku, które odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2021r. w godz. 16.00 – 17.00.

Zbieranie uwag ustnych do protokołu:

  • w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu
  • telefonicznie pod numerem 44/685 44 77, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu

Wypełnione formularze można dostarczyć: drogą elektroniczną na adres: rewitalizacja@radomsko.pl, drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko, osobiście w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Radomska, ul. Tysiąclecia 5, 97-500 Radomsko, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu.

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie