Radomsko. Starostwo przygotowuje wnioski o fundusze z II edycji Polskiego Ładu

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Udostępnij:
Starostwo powiatowe w Radomsku przygotowuje wnioski o fundusze z II edycji Polskiego Ładu.

Zasady drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych były tematem spotkania samorządowców z województwa łódzkiego, zorganizowanego 20 stycznia w Skierniewicach. Podczas konferencji Powiat Radomszczański reprezentowała wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

W ramach obecnej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład każda jednostka samorządu może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie:

  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł,
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł,
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 65 mln zł.

Złożenie wniosku o maksymalnej wartości dofinansowania w wysokości do 5 mln zł jest warunkiem koniecznym, aby samorząd mógł wnioskować także o wsparcie w pozostałych dwóch – wyższych limitach. Nabór trwa do 15 lutego. Powiat Radomszczański przygotowuje wnioski we wszystkich trzech kategoriach.

W konferencji, której inicjatorem był poseł Grzegorz Wojciechowski, udział wzięli również między innymi:, Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki oraz przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego.

Pracownicy BGK oraz Minister odpowiadali na pytania dotyczące wątpliwości związanych zarówno z wnioskowaniem do drugiej edycji jak i realizacją pierwszej edycji „Polskiego Ładu”

.

Sekretarz stanu Waldemar Buda zwrócił uwagę, że wysokość dotacji będzie zależała od liczby mieszkańców, tak by zachować proporcje finansowania. Małe gminy mogą liczyć na wsparcie w wysokości do 10 mln, zaś powiaty do 15 mln zł. Na wyższe wsparcie będą mogły liczyć większe samorządy – duże miasta i województwa.

Spotkanie było również możliwością do wymiany doświadczeń między samorządowcami z całego województwa dotyczącymi realizacji zadań dofinansowanych w pierwszej edycji programu „Polski Ład”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie