Radomsko: strzelcy „10-ki” chwalą się kolejnymi sukcesami [ZDJĘCIA]

jd
Archiwum "10-ka" Radomsko
„10-ka” Radomsko miała pracowity weekend, ale strzelcy klubu mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami

Od piątku do niedzieli trwały w Białymstoku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W składzie kadry województwa łódzkiego startowali z sukcesami młodzi pistoleciarze „10-ki” Radomsko Hania Rusin i Maksymilian Kępiński. Hania zdobyła srebrny medal w pistolecie pneumatycznym i zajęła czwartą lokatę w pistolecie sportowym, a Maks wystrzelał brąz w pistolecie szybkostrzelnym i zajął szóste miejsce w pistolecie pneumatycznym.

W sobotę strzelali również starsi zawodnicy „10-ki” Radomsko. Drużyna w składzie Dariusz Stępień, Dominik Siewiera, Andrzej Podawca i Rafał Ślęzak uczestniczyła w XXII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „SNAJPER 2019”. Zawody odbyły się na poligonie w Biedrusku. Nasza ekipa w klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce spośród 45 drużyn z kraju i europy.

Ciekawostką historyczną była obecność na tych zawodach gościa honorowego Krzysztofa Flizaka, najmłodszego żołnierza 2 Korpusu Polskiego gen. Andersa obecnie kapitana Armii Stanów Zjednoczonych w stanie spoczynku (na zdjęciu z Darkiem Stępniem z „10-ki” Radomsko).

W niedzielę OKSS „10-ka” Radomsko zorganizował na strzelnicy w Jasieniu (gm. Kobiele Wielkie) zawody klubowe Shoot-Off. Zawody te mają ciekawą, dynamiczną formę pojedynkową. Para zawodników rywalizuje bezpośrednio ze sobą strącając cele reaktywne i drogą kolejnych eliminacji najlepsi strzelcy przechodzą coraz wyżej w klasyfikacji. Zawody te rozgrywane były konkurencji strzelba gładkolufowa oraz pistolet.

W strzelaniu z pistoletu Grzegorz Chwal z Radomska był trzeci, w strzelaniu ze strzelby (standard manual) najlepiej spośród radomszczan wypadł Tomasz Niezabitowski, który zajął drugie miejsce, Adam Pobudejski wygrał konkurencję semi-automatic, a Krzysztof Dziubiński był najlepszy w konkurencji bok/dubeltówka.