Radomsko: trwa wojewódzki etap plebiscytu Człowiek Roku 2018. Gdzie są radomszczanie?

jd
Archiwum prywatne
W wojewódzkim etapie plebiscytu Człowiek Roku 2018 o głosy Czytelników rywalizują również kandydaci z naszego powiatu

Jeszcze tylko do środy, 27 lutego, można oddawać głosy na naszych kandydatów rywalizujących w powiatowych etapie plebiscytu „Człowiek Roku 2018”.

Do etapu wojewódzkiego awansowali wszyscy zwycięzcy kategorii powiatowych. W naszym powiecie w kategorii kultura wygrała Violetta Ojrzyńska. Pani Violetta nominowana była za „wieloletnie kształcenie wokalne młodych talentów z powiatu radomszczańskiego”. W głosowaniu wojewódzkim nasza laureatka zajmuje obecnie 19 miejsce, ma 93 głosy.
Na co dzień nasza zwyciężczyni jest kierownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach, przy którym działa Studio Wokalne, kształcącą młode talenty.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna najwięcej głosów w powiecie radomszczańskim zdobył Sebastian Pierzchalski, prezes Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko, nominowany za „działalność na rzecz promowania aktywności fizycznej w powiecie, organizację imprez sportowych oraz pomoc osobom niepełnosprawnym”. Obecnie Sebastian zajmuje 14 miejsce w plebiscycie wojewódzkim, ma 278 głosów.
Ponadto nasz zwycięzca jest założycielem pierwszego klub dla biegaczy - Biegacze w Radomsku zrzeszającego najlepszych biegaczy w mieście.

W kategorii samorządność i społeczność lokalna wygrała Sylwia Tymińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu. Pani Sylwia została nominowana za „współpracę z seniorami z gminy Przedbórz, aktywizację i integrację osób starszych”. W głosowaniu wojewódzkim kandydatka z naszego powiatu zajmuje siódme miejsce, ma 365 głosów.
Pod koniec ubiegłego roku pani Sylwia, podczas specjalnej gali w Łódzkim Domu Kultury, odebrała nagrodę w kategorii „Senior-Menadżer”, za współpracę z seniorami z gminy Przedbórz w ramach programu „Przystanek 60+”.

W kategorii biznes wygrał w powiecie Jan Skubisz, prezes firmy Inkomet z Radomska, nominowany za „nietypowy pomysł promowania Radomska i swojej firmy za pomocą wieży balonowej. Obecnie nasz przedstawiciel w głosowaniu wojewódzkim zajmuje 12 miejsce, ma 185 głosów.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobyli tytuły Człowieka Roku 2018. Dodatkowo biorą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Człowieka Roku 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowują zdobyte głosy.

Zapraszamy Czytelników do sprawdzania wyników na stronie Dziennika Łódzkiego (dzienniklodzki.pl/czlowiekroku).