Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko. Z Katarzyną Chybałą o pracy Centrum Rehabilitacji "Koniczynka" i „Koniczynkowych Szczęściach"

Klaudia Gajda
fot. Klaudia Gajda
Z Katarzyną Chybałą, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” rozmawiamy na temat tego, jak w czasie dalej trwającej pandemii radzi sobie prowadzone przez stowarzyszenie Centrum Rehabilitacji.

Jesteśmy w połowie sezonu wakacyjnego – jak ten czas wygląda w Centrum Terapii?
- Wakacje w „Koniczynce” wyglądają tak samo jak w ciągu całego roku, może jedyną zmianą są godziny otwarcia, teraz jesteśmy czynni od godziny 8 do 16, a nie jak zwykle od godziny 8 do 20. Natomiast poza tym funkcjonują oczywiście wszystkie terapie. Część rehabilitantów jest oczywiście na urlopach ale staramy się to tak organizować, żeby wszystko obywało się zgodnie z grafikami, tak aby nasi podopieczni byli i zadowoleni i zaopiekowani. Chcę też wspomnieć o tym, że bardzo dobrze idzie nasza inicjatywa - licytacje „Koniczynkowe Szczęścia”. Angażują się i te większe i te mniejsze firmy a także zwyczajni radomszczanie.

Na czym polega ta akcja, przypomnijmy.
- Mamy grupę dzieciaków, które wymagają rehabilitacji i wsparcia finansowego. Dla nich właśnie licytujemy przeróżne przedmioty, pieniądze z licytacji idą w całości na pomoc medyczną, rehabilitacyjną dla tych osób. Zachęcam do licytacji, bo przedmioty są naprawdę bardzo atrakcyjne, mamy meble – oczywiście nowe, książki, poduszki, pościele, kołdry, były fotele ogrodowe. Zachęcam na wchodzenie na Facebooku na grupę „Koniczynkowe Szczęścia”. Można znaleźć coś dla siebie a jednocześnie pomóc.

A co z ofertą dla osób dorosłych jaką miało Centrum?
- W dalszym ciągu ta oferta jest otwarta, staramy się zapraszać osoby w różnym wieku, mówimy tutaj o osobach zarówno po udarach, wylewach, wypadkach komunikacyjnych… ale również tych, którzy mają problemy z koncentracją, z pamięcią – dla osób prowadzących np. bardzo intensywny tryb życia. Zawsze zaczynamy od badań EEG i qEEG aby dokładnie zdiagnozować problem. I rozwiązaniem tego problemu uderzamy, mówiąc kolokwialnie w punkt i wtedy te efekty są szybkie i widoczne.

Jakie plany na najbliższy czas?
- Dziś największym problemem na terenie miasta, Polski ale i świata jest Covid-19. Potrzeba jest walka ze skutkami tego wirusa. Czyli problemy z oddychaniem, pogorszenie kondycji, ogólnie gorsze funkcjonowanie. My od września, najdalej od października chcemy wyjść z ofertą rehabilitacji pocovidowej dla mieszkańców naszego miasta, ta rehabilitacja będzie składała się z pakietu – masaże oddechowe, ćwiczenia poprawiające kondycję i możliwość terapii w kabinie hiperbarycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto