Radomszczańscy sztangiści z Mistrzostw Polski LZS wrócili z medalami

Sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce walczyli w Mistrzostwach Polski LZS w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach. Najlepszą zawodniczką zawodów, wśród juniorów do lat 20, została Katarzyna Grabarczyk z LKS.

Grabarczyk była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej, uzyskując w dwuboju 174 kg. Złoty medal wywalczył dla LKS również Łukasz Krawczyk w wadze do 85 kg, dźwigając w dwuboju 300 kg. Dalsze miejsca zajęli Bartłomiej Gaugier i Mateusz Pabich (piąte i szóste w wadze do 94 kg).

W tej samej kategorii wiekowej wystąpił również Krystian Widliński z UMLKS Radomsko, zajmując trzecie miejsce w wadze do 85 kg wynikiem 254 kg w dwuboju.

Radomszczanie rywalizowali także wśród juniorów do lat 18. Andrzej Tomczyk wywalczył złoty medal w kategorii do 56 kg z wynikiem w dwuboju 178 kg, Błażej Skóra w wadze do 60 kg był siódmy (185 kg w dwuboju), Daniel Półrola w wadze do 85 kg zajął ósme miejsce (199 kg w dwuboju).

Teraz zawodników z Radomska i Dobryszyc czeka występ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.