Radomszczański Festiwal Rowerowy Radomsko 2013 [ZDJĘCIA+WYNIKI]

pj, mk
Radomszczański Festiwal Rowerowy Radomsko 2013
Radomszczański Festiwal Rowerowy Radomsko 2013 fot. Przemysław Jafra/Małgorzata Kulka
W Parku Solidarności trwa Radomszczański Festiwal Rowerowy.

Trwa Radomszczański Festiwal Rowerowy. O 11.00 w Parku Solidarności rozpoczęły się zawody w kolarstwie górskim XC. Rywalizacja toczy się w trzech kategoriach wiekowych: junior, elita oraz masters.

Oto wyniki:
Juniorzy: I miejsce w wyścigu XC zajął Artur Urbański, II miejsce - Łukasz Urbański, III - Cezary Bączek. W kategorii Masters I miejsce - Lesław Dędek, II - Adam Skorupski.

O 14. ruszyła druga cześć imprezy - zawody w rowerowej jeździe na orientację na trasach 33 km (8 PK) i 66 km (15 PK). Przygotowano również trasę Hobby (ok.15 km i 6 PK) dla najmłodszych bikerów, którzy zechcą zabrać ze sobą resztę rodziny. Stanisław Kruczek, Tomasz Bergier i Andrzej Grabowicz to uczestnicy, którzy ukończyli liczącą około 60 km trasę maxi (wszystkim przyznano pierwsze miejsca). Z trasą klasyczną, która miała około 30 km najlepiej poradził sobie Marcin Orlik. Drugie miejsce zajął Sebastian Pierzchalski, trzecie zaś Michał Kipigroch.

W Parku Solidarności (przy siedzibie MOSiR) czekało także mnóstwo atrakcji dla dzieci, m. in. dmuchańce, gry i konkursy z nagrodami, zawody strzeleckie.