Radomszczański: Gmina Gomunice najlepsza w Spartakiadzie Samorządowej 2017 [ZDJĘCIA]

nm
Radomszczański: Gmina Gomunice najlepsza w Spartakiadzie Samorządowej 2017
Radomszczański: Gmina Gomunice najlepsza w Spartakiadzie Samorządowej 2017 fot. Starostwo Powiatowe

Podczas wtorkowego (16 stycznia) spotkania samorządowców powiatu radomszczańskiego wręczono puchary najlepszym drużynom i zawodnikom, którzy brali udział w całorocznych zmaganiach X Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego.

W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą została Gmina Gomunice (100 pkt) i tym samym odebrała puchar przechodni Starostwu Powiatowemu, który uplasował się na drugim miejscu (91 pkt). Trzecia pozycja na podium przypadła Gminie Dobryszyce (76 pkt). W dalszej klasyfikacji uplasowały się gminy:

X miejsce - Miasto Radomsko 9 pkt.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Julita Poteralska - 202 pkt, drugie miejsce zajęła Renata Jurczyk - 153 pkt, trzecie Paulina Kuliberda - 124 pkt, czwarte Ewelina Garwolska - 120 pkt, piąte Marzena Romańczyk117 - pkt, szóste Izabela Świątkowska 108 pkt.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem został Grzegorz Wierzbicki 226 pkt, drugie miejsce zajął Roman Kowalski 181 pkt, trzecie Szymon Kowalczyk 168 pkt. Tuż za podium uplasowali się: Dariusz Dyja, Paweł Olejniczak, Roman Tatara.