Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Radomszczańskie Symetrie” w ZSG 7 w Radomsku

nm
„Radomszczańskie Symetrie” w ZSG 7 w Radomsku
„Radomszczańskie Symetrie” w ZSG 7 w Radomsku fot. Archiwum ZSG 7 Radomsko
W ramach realizacji projektu matematycznego „mpotęga - „Radomszczańskie Symetrie” w ZSG 7 w Radomsku odbyły się równolegle dwa działania...

W ramach realizacji projektu matematycznego „mpotęga - „Radomszczańskie Symetrie” odbyły się równolegle dwa działania - konkurs na najlepszego matematyka klas trzecich i turniej na najlepszą klasę trzecią.

Turniej podzielony był na trzy części; każda składała się z pięciu zadań ( po jednym zadaniu typu prawda-fałsz, tak - nie - z uzasadnieniem odpowiedzi, zadanie z luką, zadania krótkiej odpowiedzi i zadanie testowe), do których odpowiedzi uczniowie wskazywali indywidualnie korzystając z metodników. Po zadaniach testowych zespoły klasowe pracowały wspólnie przy rozwiązywaniu rebusów, zagadek, układaniu tangramów. Zadania turniejowe usystematyzowały i powtórzyły wiedzę uczniów, a zabawy rozwijały ich kreatywność, wyobraźnię i logiczne myślenie. Rywalizacji międzyklasowej towarzyszyły duże emocje. Mamy nadzieję, że wielu z gimnazjalistów uświadomiło sobie, że matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań, nauka definicji i twierdzeń.

Konkurs na najlepszego matematyka był dwuetapowy. Pierwszy etap to zadania testowe, a w drugim etapie uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi, niektóre z nich wykraczały poza podstawę programową gimnazjum.

Mamy nadzieję, że takie działania na stałe wpiszą się w kalendarz imprez szkolnych.

Kolejnym działaniem projektu była miejska gra terenowa dla klas drugich, które realizują projekt edukacyjny „Symetria w architekturze Radomska” . Gra odbyła się w środę 28 października 2015 roku.
Uczniowie zostali podzieleni na osiem czteroosobowych zespołów, których celem było stawienie się na przygotowanych wcześniej punktach, znajdujących się na terenie miasta. Jeden z nich znajdował się w Miejskim Domu Kultury, gdzie uczestnicy musieli m.in. rozwiązać matematyczną zagadkę o pewnym radomszczaninie, rozpoznać symetryczne budowle Radomska czy napisać cyframi rzymskimi symetryczną datę, która ma związek z historią naszego miasta. Następne punkty umieszczone były Muzeum Regionalnym, Miejskiej Bibliotece Publicznej i na dworcu PKS. Na tych punktach kontrolnych uczestnicy układali puzzle z radomszczańskimi, symetrycznymi budowlami, grali w memory, rozwiązywali zadanie z wykorzystaniem znajomości symetrii w układzie współrzędnych i korzystali z wcześniej zdobytych informacji na temat swojego miasta.

Według drugoklasistów najciekawszym zadaniem było ułożenie z ich ciał symetrycznej figury oraz stworzenie krótkiego filmu, którego temat brzmiał tak jak tytuł projektu.

Informacja ZSG 7 w Radomsku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto