Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz - KS Paradyż 1:3 [ZDJĘCIA, WIDEO, BRAMKI]

kos
Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz - KS Paradyż 1:3
Regionalny Puchar Polski 2018. Warta Sieradz - KS Paradyż 1:3 Jarosław Kosmatka
KS Paradyż zdobył Puchar Polski w Piłce Nożnej na szczeblu wojewódzkim. W finale, rozegranym na stadionie w Sieradzu, pokonali miejscową Wartę Sieradz w regulaminowym czasie gry 3:1. Ozdobą tego meczu była z pewnością bramka strzelona z przewrotki przez gospodarzy.

Finał Pucharu Polski na szczeblu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej rozegrany został w sobotę (23 czerwca). Spotkanie obejrzało jedynie około 100 kibiców, choć emocji nie zabrakło.

Bramka jak na mundialu

Pierwsza połowa nie była zbyt atrakcyjnym widowiskiem. Najlepiej podsumowuje to statystyka. Pierwszy rzut rożny w tym meczu miał miejsce tuż przed tym, jak padła pierwsza bramka - w 44 minucie.

W drugiej połowie mieliśmy za to kilka ładnych akcji, strzałów i parad bramkarskich. Do tego padły trzy bramki. W tym bramka, jakiej nie powstydziliby się najlepsi zawodnicy świata (zobaczcie film).

0:1 - Maciej Witczak (44' karny)
0:2 - Maciej Witczak (52' karny)
1:2 - Marcin Kobierski (77')
1:3 - Łukasz Berc (90'+1)

Nagrody indywidualne i grupowe

Przegrana drużyna otrzymała nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych od Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Natomiast zwycięzcy oprócz pamiątkowego pucharu dostali 30 tysięcy złotych.

Najlepszym zawodnikiem meczu został Maciej Witczak z Paradyża, który zdobył dwie bramki i był czołową postacią swojej drużyny. Maciej otrzymał w nagrodę pamiątkową statuetkę i bilet na mecz Polska - Włochy.