Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Restart Młodości" w I LO w Malborku [ZDJĘCIA]. Innowacyjny projekt łączący pokolenia

Radosław Konczyński
Fot. Radosław Konczyński
Grupa młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku włączyła "Restart Młodości" - projekt stanowiący platformę wymiany międzypokoleniowej. Licealiści realizują go w ramach ogólnopolskiego konkursu "Zwolnieni z Teorii".

"Zwolnieni z Teorii" to platforma stworzona przez polski edukacyjny start-up społeczny Social Wolves, ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe, obok m.in. Adele, oraz wyróżniony w gronie Innovators Under 35 Poland (konkurs organizowany przez "MIT Technology Review" – najstarszy magazyn technologiczny, którego wydawcą jest Massachusetts Institute of Technology).

Partnerem merytorycznym "ZzT" jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu portalu, na którym - po rejestracji - uzyskują dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, pomocne w rozwiązaniu konkretnego problemu. Uczestnicy - tak jak w przypadku grupy z I LO w Malborku - działają w zespołach, a zespoły projektowe rywalizują ze sobą, zbierając punkty. Te przyznawane są m.in. za liczbę wzmianek medialnych, wysokość zebranego budżetu czy liczbę beneficjentów projektu.

Najlepsze projekty zostają przedstawione kapitule, w której skład wchodzą osobistości polskiego świata biznesu, mediów i organizacji społecznych, a ona wybiera zdobywców "Złotych Wilków" - nagród Social Wolves, organizatora "Zwolnionych z Teorii". Laureaci są potem nagradzani podczas uroczystej gali.

Projekt z malborskiej "jedynki" został zgłoszony i jest realizowany przez zespół w składzie: Jan Zapolski-Downar, Michał Wójtowicz, Jędrzej Jurczak, Marcin Oliński oraz Aleksandra Skolimowska. Wymyślili "Restart Młodości", którego głównym celem jest integracja międzypokoleniowa i łagodzenie konfliktu pokoleń. W sobotę (2 grudnia) w auli I LO odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu. Przy stolikach zasiedli młodzi ludzie oraz seniorzy, którzy przyszli z własnej, nieprzymuszonej woli, wiedzeni ciekawością po zapowiedziach wydarzenia.

Potwierdziło się, że wiek nie jest żadną barierą dla gry w różnego rodzaju planszówki i współczesne gry stolikowe. Dużo śmiechu było przy testowaniu okularów wirtualnej rzeczywistości, ale najważniejsza była wymiana poglądów na temat otaczającej rzeczywistości - realnej i wirtualnej, widzianej z perspektywy młodszych i starszych.

- „Restart młodości” to niezwykle cenna inicjatywa młodych ludzi, których niespotykane oddanie zadaniu z pewnością przejdzie do historii. Realizacja celu innowacyjnego projektu jest bardzo pracochłonna, wymaga nie lada wysiłku i talentu autorów przedsięwzięcia. Jednak Janek Zapolski-Downar, Michał Wójtowicz, Jędrzej Jurczak, Marcin Oliński oraz Aleksandra Skolimowska to osoby bardzo zaangażowane społecznie, które mogą stanowić wzór dla młodego pokolenia. Nie sposób więc nie wspierać „Restartowej grupy”, których pasja udziela się nam, dorosłym. Trzymam za nich kciuki! - mówi Monika Pozorska, wicedyrektor I LO w Malborku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto