RKS Radomsko jedną nogą w IV lidze! Broń Radom wyraźnie lepsza

nm
W rozegranym awansem spotkaniu przedostatniej kolejki III ligi RKS przegrał na wyjeździe z Bronią Radom aż 1:4

Już tylko cud może uratować RKS Radomsko przed spadkiem do IV ligi. W rozegranym awansem spotkaniu przedostatniej kolejki III ligi RKS przegrał na wyjeździe z Bronią Radom aż 1:4

Spotkanie dobrze zaczęło się dla RKS Radomsko, który objął prowadzenie po golu zdobytym z rzutu karnego przez Mateusza Szelę. Niestety w końcówce pierwszej części meczu dwukrotnie Macieja Humerskiego pokonał Przemysław Śliwiński i na przerwę Broń schodziła prowadząc 2:1.

Po zmianie stron RKS próbował wyrównać ale to Broń okazała się skuteczniejsza. W 69. minucie znakomicie dysponowany Śliwiński zdobył dla gospodarzy trzeciego gola. Na domiar złego kwadrans przed końcem czerwoną kartkę obejrzał Szela.

Grający w osłabieniu RKS w samej końcówce dobił jeszcze Piotr Goljasz zdobywając dla Broni czwartego gola.

Porażka w Radomiu oznacza, że RKS ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie w III lidze. Straci je jeśli w najbliższą sobotę swoje mecze wygrają Sokół Aleksandrów Łódzki i Pelikan Łowicz.