Sejm Dzieci i Młodzieży 2016: Działania młodych posłów (także z Radomska) podsumowane

mk
Sejm Dzieci i Młodzieży 2016: Działania młodych posłów (także z Radomska) podsumowane w Skierniewicach fot. SKE "Młodzież dla Europy"
Działania młodych posłów (także z Radomska) podsumowane w Skierniewicach.

28 młodych posłów i posłanek reprezentowało województwo łódzkie w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Posiedzenie SDiM odbyło się 1 czerwca w Warszawie, a we wtorek 7 czerwca działania młodych posłów z Łódzkiego podsumowano podczas uroczystości w Skierniewicach. W tym roku po dwie pary reprezentantów w sejmie miały Radomsko, Sieradz i Maków, do SDiM dostali się też uczniowie szkół z Łodzi, Piotrkowa, Drzewicy czy Wieruszowa.

Radomsko reprezentowały uczennice PG 3 (ZSG 7) - Martyna Iwanowicz i Żaneta Zakrzewska (członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego "Młodzież dla Europy") - oraz uczniowie PG 5 (ZSG 4) Norbert Czarny i Jędrzej Garbaciak. Do Skierniewic młodzież pojechała razem z przedstawicielami szkół oraz urzędu miasta. Młodym posłom wręczono nagrody ufundowane przez organy prowadzące właściwe dla danej szkoły oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Tegoroczna sesja sejmu przebiegała pod hasłem "Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości". To z miejscami pamięci związane były także zadania dla kandydatów na posłów. Bohaterami projektów zespołów z Radomska byli odpowiednio Marcin Ziółkowski, związany z Radomskiem prawnik i społecznik, oraz Henryk Fajt, żołnierz Armii Krajowej, kompozytor, społecznik, nauczyciel.

Czytaj więcej w tygodniku "Co Nowego", w piątek 10 czerwca z "Dziennikiem Łódzkim".

Więcej zdjęć z uroczystości:mlodziezdlaeuropy.eu

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie