Sejmik Województwa Łódzkiego z "młodzieżowymi posłami" także z Radomska

mk
1 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi spotkali się młodzieżowi posłowie z całego województwa. Obrady poprowadziła Maria Łuszczyn, uczennica PSP 7 w Radomsku.

Nie w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży ani Parlamentu Dzieci i Młodzieży, ale w spotkaniu młodzieżowych posłów na SDiM z województwa łódzkiego wzięły udział Maria Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk, "młodzieżowe posłanki" z PSP 7 w Radomsku. 1 czerwca na zaproszenie przewodniczącego sejmiku odpowiedziało kilkadziesiąt młodych osób z całego województwa, posłów XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Maria Łuszczyn i Klaudia Andrzejczyk, uczennice PSP 7 w Radomsku, w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Maria Łuszczyn wcieliła się w rolę przewodniczącej sejmiku i prowadziła całe obrady. W dyskusji głos zabierała także Klaudia Andrzejczyk, poruszając temat kampanii wyborczej o Marii Moczydłowskiej, równouprawnienia kobiet i prohibicji. Marysia i Klaudia mówiły też o kwestiach związanych z Radomskiem, m. in. o tworzeniu Młodzieżowej Rady Miasta.

Nowe nazwy ulic w Radomsku: Jerzego Semkowa i Marii Moczydłowskiej

Dalsza dyskusja młodzieży dotyczyła roli młodych ludzi w życiu publicznym, realizowanych projektów. Zaprezentowany został film o 20 latach sejmiku, a także krótki wykład związany z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rząd przyspiesza luzowanie obostrzeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie