Sesja rady miasta Radomska. Zmiany w budżecie, opłaty targowe i nowe nazwy ulic

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Udostępnij:
W piątek, 28 stycznia, zorganizowano XLIII sesję rady miasta Radomska. Radni podjęli uchwały dotyczące m. in. zmian w budżecie Radomska na 2022 rok, ustalili wysokość opłat targowych i ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków z OSP, nadali też nazwy trzem ulicom w Radomsku.

28 stycznia odbyła się XLIII sesja rady miasta Radomska. Radni podjęli uchwały dotyczące m. in. zmian w budżecie Radomska na 2022 rok, ustalili wysokość opłat targowych i ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków z OSP. Nadali też nazwy trzem ulicom w Radomsku.

Zmiany w budżecie miasta dotyczą przede wszystkim wprowadzenia inwestycji wybranych do realizacji w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, w sumie zrealizowanych zostanie 11 z 16 projektów poddanych pod głosowanie, ich listę i zakładane koszty znajdziecie tutaj:

W ramach zmian w budżecie do wydatków wprowadzono dodatkowe 70 tysięcy złotych na zimowe utrzymanie dróg, a także 27 tys. zł na budowę łącznika między ulicą Brzeźnicką a blokami TBS oraz na przygotowanie projektu przebudowy ulicy Fabianiego.

Radni zmienili także uchwałę dotyczącą opłaty targowej. Przypomnijmy, w grudniu zdecydowano, że handel na targowisku w Radomsku będzie prowadzony także w piątki. Handlować mieli przede wszystkim rolnicy i ich domownicy, którzy z opłaty są zwolnieni... ale okazało się, że zainteresowanie jest większe. W związku z tym należało ustalić opłaty targowe.

Zarówno w piątki, jak i w soboty przy zajęciu powierzchni placu do 15 m kw. włącznie oplata wyniesie 2 zł za 1 m kw., z kolei za za każdy m kw. powierzchni zajętej powyżej 15 m kw. - będzie to 1 zł. Radni pozytywnie zaopiniowali projekty uchwały.

Radni podjęli też uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych z terenu Radomska za udział w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniach lub ćwiczeniach. Szczegóły w artykule poniżej:

Radni zajęli się także m. in. nazwami dla trzech ulic. Na komisji pozytywnie zaopiniowano nadanie nazwy Generała Hallera ulicy będącej przedłużeniem ulicy Tysiąclecia (centrum Radomska). Jak tłumaczą urzędnicy, odkąd w mieście powstała tzw. mała obwodnica, odcinek od ulicy Wyszyńskiego do Stodolnej nie miał nazwy. Zwyczajowo odcinek ten funkcjonował jako ciąg dalszy Tysiąclecia, ale gdyby rzeczywiście nazwano wspomniany odcinek tak samo, mógłby to wprowadzić zamieszanie z numeracji (budynki są bowiem numerowane począwszy od skrzyżowania z Wyszyńskiego w przeciwnym kierunku).

Więcej o nowych nazwach ulic pisaliśmy kilka dni temu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie