Siedem medali pistoleciarzy z OKSS 10-ka z Radomska na Międzynarodowych Zawodach BALTIC CUP 2021

Małgorzata Kulka
Julia Okuniewska/Archiwum organizatora/Klubu Strzeleckiego LOK Lider-AMICUS Lębork
Aż 7 medali zdobyli pistoleciarze z Okręgowego Klubu strzelectwa Sportowego 10-ka z Radomska na Międzynarodowych Zawodach w Strzelaniach Pneumatycznych BALTIC CUP 2021.

Zawody rozgrywane były w dniach 21-24 października w Łebie i składały się z dwóch odrębnych startów: Baltic Cup oraz Amicus Cup.

W pierwszym starcie (Baltic Cup) zawodnicy z Radomska wystrzelali 4 medale. Junior Wiktor Blada zajął 3 miejsce w finale pistoletu pneumatycznego (w kwalifikacjach był pierwszy). Cztery młodziczki strzeliły na bardzo wysokim poziomie zajmując kolejno miejsca od 2 do 5. Zosia Wilczek zdobyła medal srebrny, Joasia Tutaj wystrzelała brąz, Marta Niedbała zajęła miejsce 4, a Joasia Kucharska miejsce 5.
Wśród młodzików Artur Kucharski wystrzelał brąz a Adam Wieczorek zajął 9 miejsce.

W drugim starcie (Amicus Cup) przybyły 3 medale. Młodzik Artur Kucharski w tym drugim starcie sięgnął pewnie po złoty medal, a Adam Wieczorek zajął miejsce 6. Młodziczki zachowały bardzo dobrą formę. Marta Niedbała wystrzelała srebro, Joasia Tutaj medal brązowy, Zosia Wilczek ulokowała się na miejscu 6 a Asia Kucharska na miejscu 9. Junior Wiktor Blada zajął 6 miejsce w kwalifikacjach i również 6 w finale.