Siedem medali zapaśników z ZKS Radomsko na Mistrzostwach Województwa Młodzików w Bełchatowie

Małgorzata Kulka
Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu klasycznym odbyły się 27 listopada w Bełchatowie.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w zapasach w stylu klasycznym odbyły się 27 listopada w Bełchatowie. Z turnieju zapaśnicy ZKS Radomsko wracają z 7 medalami na 8 startujących, a jako drużyna zajmujemy 3 miejsce.

Nasi dwaj młodzicy zdominowali kategorię 62kg. Po pokonaniu zawodników z innych klubów doszło do finałowego pojedynku, w którym tym razem, Krzysztof Kubala zwyciężył Szymona Wilka, dzieląc się pierwszym i drugim miejscem w tej kategorii wagowej.

W kategorii 41kg Szymon Płoński wygrał efektownym rzutem biodrowym z zawodnikiem UKS Zapaśnik Radomsko i zajął I miejsce. W kategorii 44 kg powrócił do rywalizacji po przebytej kontuzji Oskar Paplicki zdobywając III miejsce.

W kategorii 57 kg duchem walki zaskoczył Hubert Walaszczyk zajmując po ciężkich bojach III pozycje. W kategorii 75 kg Bartosz Brzozowski wywalczył III miejsce, zaś Miłosz Trzeciak V. W kategorii wagowej 85 kg Filip Doroźiński zajmuje III pozycje.