Sławomir Bera z Radomska zdobył medal VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters

jd
Sławomir Bera, sztangista UMLKS Radomsko, złoty medalista Mistrzostw Polski Masters z nagrodami przywiezionymi z zawodów fot. Jacek Drożdż
Sławomir Bera z UMLKS Radomsko zdobył medal VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters.

Sławomir Bera, trener młodych sztangistów UMLKS Radomsko, jednocześnie zawodnik pierwszoligowej drużyny seniorów, zdobył złoty medal VIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters (weteranów). Radomszczanin wygrał rywalizację w swojej kategorii wiekowej (34-39 lat), był w niej także najlepszy w punktacji open.

W Koziegłowach nasz zawodnik uzyskał w dwuboju wynik 262 kg (112 kg w rwaniu i 150 kg w podrzucie.
- Moim najgroźniejszym przeciwnikiem był Wojciech Natusiewicz, wielokrotny mistrz Polski w wadze do 69 kg. Jego rekord Polski w podrzucie, 179 kg, jest aktualny do dzisiaj - opowiada sztangista. - To rywalizacja z nim spowodowała, że zająłem pierwsze miejsce, ustanawiając jednocześnie rekord życiowy w podrzucie. On podrzucił 142 kg, a ja, żeby wygrać, zdecydowałem się na 150 kg.

Sławek przygodę z podnoszeniem ciężarów rozpoczął w 1992 roku, wtedy jeszcze w RKS Radomsko. Był m.in. wicemistrzem Polski juniorów, startował w Mistrzostwach Polski seniorów - w ubiegłym roku w wadze do 77 kg zajął siódme miejsce. Walka w kategorii weteranów była jego debiutem. Sukces w pierwszym starcie spowodował, że nasz zawodnik dostał propozycję wyjazdu na Węgry, na wrześniowe Mistrzostwa Europy.

Od 2009 roku sztangista zajmuje się również trenowaniem młodych zawodników. - Jako trener, chciałbym się doczekać olimpijczyka - zdradza.