Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spartakiada Samorządowców podsumowana w starostwie powiatowym w Radomsku. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Archiwum Starostwa Powiatowego w Radomsku
Po raz ostatni w obecnej kadencji samorządowej w starostwie w Radomsku odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z przedstawicielami władz miast i gmin powiatu radomszczańskiego. Było ono okazją m. in. do podsumowania Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023.

- Pragnę złożyć państwu serdeczne podziękowania za bardzo dobrą współpracę, liczne inicjatywy oraz nieocenioną pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć, realizowanych wspólnie w ostatnich pięciu latach. To była trudna kadencja naznaczona kryzysem gospodarczym, problemami finansowymi samorządów, pandemią covidu i wybuchem wojny w Ukrainie. Wspólnie jednak udało się nam pokonać wiele problemów i wykonać wiele inwestycji – mówiła do włodarzy miast i gmin starosta Beata Pokora, podsumowując współpracę jednostek samorządowych w kadencji 2018 – 2024.

Wśród poruszanych tematów była m. in. współpraca z gminami w zakresie letniego i zimowego utrzymania dróg, udzielenie dofinansowania na przeprowadzenie zabiegów sterylizacji, kastracji i znakowania psów i kotów domowych oraz kotów wolnożyjących, informacja przedstawicieli radomszczańskiego oddziału Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego o prowadzonych warsztatach terapii zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

Spotkanie było także okazją do wręczenia Patrykowi Kamińskiemu, Jackowi Kawce oraz Tomaszowi Kornackiemu medali z okazji 70-lecia Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi.

W starostwie odbyło się też podsumowanie Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego 2022 – 2023. Najwięcej punktów w rywalizacji zdobyła reprezentacja gminy Gomunice, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: M. Radomsko, Starostwa Powiatowego, gm. Kodrąb, gm. Dobryszyce, gm. Żytno, gm. Radomsko, gm. Gidle, gm. Ładzice, gm. Masłowice, gm. Wielgomłyny, gm. Przedbórz, gm. Kamieńsk, gm. Kobiele Wielkie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto