Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spis Powszechny 2011: Z czego będziemy się spowiadać?

Anna Wójcik
Anna Wójcik
Mieszkańców łódzkiego czeka spowiedź - przez Internet, telefon ...
Mieszkańców łódzkiego czeka spowiedź - przez Internet, telefon ... Radek Koleśnik/www.strefabiznesu.pl
Mieszkańców łódzkiego czeka spowiedź - przez Internet, telefon bądź w rozmowie bezpośredniej. 1 kwietnia 2011 r. rusza Spis Powszechny, który sprawdzi m.in. nasze dochody czy też wiarę.

Spis Powszechny 2011 - po czym rozpoznać rachmistrza?

Spowiedź i to nie przed księdzem, ale przed rachmistrzem czeka mieszkańców województwa łódzkiego.**Przed nami wielki Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań**. Z czego w takim razie będą się spowiadać?

Zostaną zapytani m.in. o edukację, dojazd do pracy, dochody, obywatelstwo, wyznanie czy też narodowość.

Na początku GUS pobierze podstawowe informacje na temat mieszkańców łódzkiego ze źródeł administracyjnych, takich jak: przedsiębiorstwa energetyczne i telekomunikacje. W taki sposób zostanie utworzony profil każdej osoby.

Ten właściwy spis wystartuje 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. W tym czasie GUS skorzysta z trzech kanałów zbierania informacji.**-  Dzięki temu obniżymy koszty Spisu Powszechnego. Oprócz tradycyjnej metody, czyli wywiadu bezpośredniego zostanie wykorzystany system telefoniczny i internetowy - zaznacza Stanisław Kaniewicz z Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Sami możemy "spisać się" przez Internet do połowy czerwca. A od 8 kwietnia do 30 czerwca może zostać z nami przeprowadzony wywiad telefoniczny bądź rachmistrz zapuka do drzwi. - Wszyscy muszą udzielić rachmistrzowi odpowiedzi, tak mówi ustawa, ale to nie oznacza, że do wszystkich drzwi on zapuka. Odwiedzi przede wszystkim 20 procent wylosowanych mieszkań - zaznacza Kaniewicz. - W wyjątkowych sytuacjach, czyli kiedy nie będą zgadzały się dane, to rachmistrz odwiedzi nawet mieszkanie, które nie było wylosowane - dodaje.

Poza tym te 20 procent mieszkańców będzie przepytane w większym zakresie, czyli będą musieli odpowiedzieć na około 100 pytań. - Reszta zostanie poddana badaniu krótkiemu, czyli będą musieli odpowiedzieć na 14 pytań - mówi Kamiński.

Podczas odwiedzania mieszkań rachmistrzowie będą korzystać z przenośnych urządzeń elektronicznych. Dzięki temu nie będzie też ryzyka, że ktoś zostanie spisany dwukrotnie - możemy przecież wypełnić formularze przez Internet.

Zawsze możemy odesłać też rachmistrza z kwitkiem i powiedzieć mu, że odpowiemy na pytania on-line. Pamiętajmy jednak, że GUS i tak to zweryfikuje i jeśli nie dotrzymamy obietnicy, to znowu zapuka do naszych drzwi.

W województwie łódzkim będzie 1200 rachmistrzów w tym 230 będzie na terenie Łodzi. A dokładnie 60 na Bałutach, Górna - 50, Polesie i Widzew po 45 oraz Śródmieście - 30.

Czytaj więcej na temat Łodzi

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię:

Wybory Miss Studentek

Koncert Moniki Brodki

Ciemna strona Kaliskiego
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto