Srebro i brąz dla zawodników ZKS Radomsko podczas Pucharu Polski Kadetów

nm
Srebro i brąz dla zawodników ZKS Radomsko podczas Pucharu Polski Kadetów w Warszawie

W weekend odbył się Puchar Polski kadetów będący eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. ZKS Radomsko reprezentowało trzech zawodników. Start w turnieju okazał się bardzo udany, ponieważ ZKS przywozi z imprezy dwa krążki - srebro Filipa Locha oraz brąz Adriana Politańskiego. To historyczne osiągnięcie klubu!

Filip w finale uległ mistrzowi Polski z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl, lecz jego wynik jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość, ponieważ zaczyna starty w kategorii wiekowej kadetów. Adrian rozpoczął turniej od przegranej z zawodnikiem Unii Racibórz i do końca swojego startu wygrał 4 walki, w tym ostatnia o brązowy medal, gdzie pokonał na punkty zawodnika z Lubska.

W turnieju brało udział 240 zawodników z całej Polski. W klasyfikacji klubowej ZKS Radomsko zajął bardzo wysokie 9 miejsce na 49 zespołów. Trenerami zawodników są Piotr Stępień i Konrad Terka.