Stal Radomsko walczy o czwarte miejsce w III lidze

Przemysław Jafra
Klaudia Jarzębska (niebieski strój) walczy o piłkę z zawodniczką UMKS
Klaudia Jarzębska (niebieski strój) walczy o piłkę z zawodniczką UMKS Przemysław Jafra
Radomsko Grające w III lidze piłkarki Stali Radomsko mają bardzo udaną rundę wiosenną.

W zaległym meczu podopieczne trenerów Sebastiana Mysłka i Janusza Pachulskiego pokonały u siebie drużynę UMKS Zgierz 2:0. Dzięki tej wygranej radomszczanki awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Jesienią radomszczanki dwukrotnie mierzyły się z ekipą ze Zgierza. W spotkaniu ligowym Stal przegrała na wyjeździe 1:2. Taki samy wynik padł w potyczce Pucharu Polski. Ponownie górą był zespół ze Zgierza, który decydującą o wygranej bramkę zdobył w dogrywce.

Nic więc dziwnego, że do meczu radomszczanki przystąpiły z chęcią rewanżu za jesienną porażkę. I już pierwsza akcja mogła zakończyć się golem. Ale w ostatniej chwili zawodniczki ze Zgierza zdołały zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką.

W czwartej minucie prowadzenie dla Stali mogła zdobyć Klaudia Jarzębska, ale zamiast podawać do lepiej ustawionej Iwony Starczyk, zdecydowała się sama kończyć akcję.

Radomszczanki nie rezygnowały ze zdobycia gola. W 16. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarką UMKS znalazła się Starczyk. Górą w tym pojedynku była zawodniczka strzegąca bramki Zgierza.
Swoją przewagę Stal udokumentowała w 23. minucie. Po wstrzeleniu piłki w pole karne chwilę zawahania bramkarki Zgierza wykorzystała Jarzębska, która z najbliższej odległości skierowała piłkę do bramki.

Po zdobyciu prowadzenia radomszczanki nie rezygnowały ze zdobycia kolejnych bramek. Już dziewięć minut później było 2:0. Akcję bramkową rozpoczęła Karolina Kubiak, która zagrała piłkę w pole karne. Piłkę przejęła Daria Sobczyńska, zagrywając ją do Iwony Starczyk. Najskuteczniejsza z zawodniczki Stali nie miała problemów ze zdobyciem gola.
Po zmianie stron tempo gry wyraźnie spadło. Radomszczanki umiejętnie pilnowały wyniku, rozbijając ataki zespołu ze Zgierza. W tej części gry Stal nie miała tylu okazji do zdobycia bramek co w pierwszej odsłonie. Dwukrotnie próbowała Jarzębska, ale piłka po raz trzeci już nie wpadła do bramki zespołu ze Zgierza.

Przed zawodniczkami Stali ostatni mecz ligowy. W niedzielę o godz. 13. na stadionie miejskim w Radomsku Stal podejmie ekipę Kotan Girls Ozorków. Wygrana zagwarantuje zajęcie czwartego miejsca w tabeli w III lidze.
W sobotę pierwszy zespół juniorek młodszych zagra w Ostrówku w turnieju finałowym o mistrzostwo województwa łódzkiego.