Starostwo w Radomsku dostało pieniądze na remont mostu w Zagórzu (gm. Gidle)

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Arch. Starostwo Powiatowe w Radomsku
Udostępnij:
Pieniądze na remont mostu w Zagórzu w gminie Gidle dostało starostwo powiatowe w Radomsku

Starostwo powiatowe w Radomsku znalazo się wśród 102 gmin, które otrzymały wsparcie z rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok. Dofinansowanie w wysokości 282,6 tys. zł przeznaczone jest na przebudowę mostu w Zagórzu (gm. Gidle).

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez rząd podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok. Celem jest wsparcie budowy, modernizacji oraz remontów dróg zarządzanych przez samorządy. Wśród dofinansowanych inwestycji jest przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3900E na rzece Mękwie w miejscowości Zagórze. Wniosek w tej sprawie przygotowali pracownicy wydziału zarządzania drogami w starostwie powiatowym w Radomsku.

Droga, na której leży most w Zagórzu stanowi element połączenia trzech gmin: Kłomnice (w powiecie częstochowskim), Gidle i Kobiele Wielkie. Stan techniczny obiektu, który znajduje się na terenie objętym podtopieniami, jest zły (zniszczona izolacja płyty, skorodowany beton ustroju nośnego, zniszczone balustrady). W ramach przebudowy zaplanowano m.in. wzmocnienie płyty przęsła i nową izolację, naprawę przyczółków i spodu przęsła mostu, umocnienie skarp i stożków nasypowych, montaż nowych barier, wykonanie nowych warstw bitumicznych na moście i dojazdach. Koszt inwestycji oszacowano na 565,3 tys. zł. Ponad 280 tys. zł pochodzić będzie z rządowej rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok.

Starostwo w Radomsku dostało pieniądze na remont mostu w Zagórzu

Na drogach zarządzanych przez powiat znajduje się 31 obiektów mostowych. To już niemal tradycja, że średnio w roku modernizowany jest kolejny most, a inwestycje finansowane są po połowie: z budżetu powiatu oraz z budżetu centralnego. W ten sposób wyremontowano m.in. mosty w Przerębie, Przybyszowie, Kozim Polu, Gosławicach, Zalesiczkach i Faliszewie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie