Strzeleckie sukcesy Błażeja Wejmana, zawodnika OKSS "10-ka" z Radomska [ZDJĘCIA]

nm

Zawodnik Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego 10-ka w Radomsku Błażej Wejman w ubiegłą niedzielę startował w zawodach zorganizowanych przez CSS Częstochowa i zajął kilka czołowych miejsc w różnych konkurencjach. W pistolecie pneumatycznym był drugi, w pistolecie bocznego zapłonu ulokował się na miejscu piątym, w pistolecie centralnego zapłonu był trzeci, a w karabinie pneumatycznym zajął 26. miejsce.

Miniony weekend był czasem wytężonej strzeleckiej pracy zawodników z Radomska. Najmłodsi strzelcy z Sekcji Młodzieżowej zdobywali medale w Zielonej Górze na zawodach ogólnopolskich o Puchar Prezesa PZSS, a jednocześnie trochę starsi zawodnicy uczestniczyli w XIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej, którego organizatorem było Bractwo Strzeleckie Salwa Wołomin.

Strzelania obywały się na poligonie w Rembertowie i Wesołej koło Warszawy. Reprezentanci Klubu z Radomska w składzie: Krzysiek Nagły, Andrzej Podawca, Darek Stępień oraz Błażej Wejman wywalczyli w klasyfikacji generalnej drużyn 14 miejsce (na 63 zespoły). Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę rywalizację z najlepszymi strzelcami z broni wojskowej z kraju i ze świata.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe