Sukcesy biegaczy KBKS Radomsko w Bieszczadach i Kleszczowie [ZDJĘCIA]

Arch. KBKS Radomsko
Sukcesami w biegach w Bieszczadach i Kleszczowie mogą pochwalić się zawodnicy KBKS Radomsko

W Polańczyku odbyły się zawody Wataha Bieszczady Extreme Triathlon. Zawodnik KBKS Radomsko Mateusz Półrola wystartował na dystansie przedłużonej „ćwiartki”- 900 m pływania - 67 km roweru – 11 km biegu. Na tym dystansie wystartowało 20 zawodników.

Pierwszy etap, czyli pływanie w rześkim Jeziorze Solińskim, omyłkowo zostało wydłużone do dystansu 1200 - 1300 m. Mateusz z czasem około 27:09 przy rowerze pokazał się jako 8 zawodnik.

Szosowy etap rowerowy indywidualnej jazdy na czas po górach nasz zawodnik ukończył na miejscu 4. nieznacznie tracąc do 3. zawodnika. Czas przejazdu 67 km z około 1300 m przewyższeń wyniósł 2:41:22 i był to 3. czas zawodów. Etap ten zawierał kilka utrudnień związanych z remontami dróg oraz rozgrywany był w ruchu otwartym.

Ostatnim etapem był bieg górski na dystansie nieco ponad 11km z przewyższeniami na poziomie 400 m, trasa na Wierchy i z powrotem. Z drugim czasem biegu - 1:09:36 Mateusz ukończył zawody na trzecim miejscu w klasyfikacji Open! Całkowity czas zawodów to 4:18:08.

Sukcesy biegaczy KBKS Radomsko w Bieszczadach i Kleszczowie

Kinga Pietras z KBKS Radomsko zajęła 3 miejsce open wśród kobiet z czasem 00:18:22 w biegu „Kleszczów na 5” - dystans 5 km.

W biegu dla dzieci Gosia Parada na dystansie 300 m zajęła 2 miejsce na 24 dziewczynki, a Magdalena Parada na 800 m była trzecia na 6 dziewczynek.