Sukcesy kolarzy KBKS Radomsko w Grand Prix Amatorów. ZDJĘCIA

Arch. KBKS Radomsko
Kolarskie sukcesy zawodników KBKS Radomsko w Grand Prix Amatorów

Ostatnie XV i XVI rajdy w ramach cyklu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rajdy Dla Frajdy” odbyły się w weekend 24-25 września.

Ponownie wystartowało w nich „rozkręcone” małżeństwo z Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko, czyli Katarzyna Borowiecka i Rafał Borowiecki.

W XV etapie zachodniopomorskim (Trzcińsko-Zdrój) (dystans PRO 112 km, 400 m przewyższenia) Rafał z czasem 3 h 6 min. zajął 2. miejsce w kategorii OPEN, natomiast Kasia z wynikiem 4 h15 min. zajęła 7. miejsce wśród kobiet.

W XVI etap wielkopolskim (Międzychód) (dystans PRO 115 km, 750 m przewyższenia) Rafał okazał się najszybszy na finiszu i wygrał z czasem 3 h 7 min., natomiast Kasia ponownie miała pecha, złapała „kapcia” zajęła siódme miejsce wśród kobiet.

Rajdy te zakończyły zmagania w całym cyklu, na który składał się wyścig w każdym z 16 województw. W klasyfikacji generalnej zawodnicy KBKS znaleźli się w czołówce. Rafał zwyciężył w klasyfikacji OPEN, natomiast Kasia był 4. w OPEN oraz była najlepszą kobietą.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0