Sukcesy młodzików oraz juniorów OKSS "10-tka" z Radomska na turnieju w Łodzi [ZDJĘCIA]

nm
Sukcesy młodzików oraz juniorów OKSS "10-tka" z Radomska na turnieju w Łodzi

Miniony weekend obfitował w strzeleckie wydarzenia sportowe. W sobotę 7 marca odbyło się Walne Zebranie Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego. Podczas części oficjalnej członkowie kadry wojewódzkiej młodzików, juniorów i młodzieży nagrodzeni zostali za osiągnięcia sportowe 2019 roku. Z OKSS 10-tka z Radomska wyróżnienia otrzymali: Wiktor Blada, Wiktoria Karasek, Maksymilian Kępiński oraz Hania Rusin, a także trenerzy szkolący młodzież.

W niedzielę z okazji Dnia Kobiet odbyły się na strzelnicy Klubu SPOŁEM Łódź zawody strzeleckie w konkurencjach strzelań pneumatycznych. Była to jednocześnie II Runda Pucharu Województwa Młodzików. Znakomicie spisała się radomszczańska klubowa ekipa młodzików oraz juniorów. Przywieźli z Łodzi 4 puchary.

Złoto w klasyfikacji pistolet pneumatyczny kobiet wystrzelała Wiktoria Karasek a Hania Rusin uplasowała się na piątym miejscu. W klasyfikacji pistolet młodzików nasi chłopcy zdominowali podium. Złoto zdobył Artur Kucharski, srebro Filip Makowski, a brąz wystrzelał Adam Wieczorek. Młodziczki Asia Kucharska i Zosia Biesiada nie zajęły miejsc na podium, ale poprawiły swoje rekordy życiowe. W silnie obsadzonej konkurencji pistolet pneumatyczny mężczyzn 13 lokatę zajął Maksymilian Kępiński.