Sukcesy zapaśników ZKS Radomsko na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Mamy mistrza i wicemistrza!

Sukcesy zapaśników ZKS Radomsko na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Janowie Lubelskim w zapasach w stylu klasycznym.

Sukcesy zapaśników ZKS Radomsko na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 14-16 września. odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Janowie Lubelskim w zapasach w stylu klasycznym. Uczestniczyli w niej dwaj zawodnicy ZKS Radomsko.

Filip Loch w kat. 65 kg wygrał swoje wszystkie walki i został Mistrzem Polski w kategorii wiekowej kadet, natomiast Dawid Stefaniak w kategorii wagowej 60 kg, po serii zwycięskich walk, uległ w finale silniejszemu zawodnikowi z Białegostoku i został Wicemistrzem Polski kadetów.

Obaj radomszczańscy zapaśnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i wolą walki, gdyż poprawili swoje zeszłoroczne wyniki.

Filip Loch w drodze do złota stoczył 5 walk, w których przez przewagę punktową lub techniczną pokonał zawodników z czołowych klubów z całej Polski. W finale stoczył zwycięską walkę z zawodnikiem z Pabianic.

Dawid Stefaniak w drodze do finału rozgromił w ciężkich bojach trzech rywali, w trzeciej rundzie miał wolny los, natomiast w finale musiał uznać wyższość swego przeciwnika.

Trenerem zawodników jest Sebastian Nowak.