Szachy: Złoty medal Bartosza Rudeckiego z LUKS Strzałków

Bartosz Rudecki, złoty medalista Mistrzostw Makroregionu w szachach
Bartosz Rudecki, złoty medalista Mistrzostw Makroregionu w szachach Archiwum LUKS
Bartosz Rudecki z LUKS Strzałków zdobył złoty medal Szachowych Mistrzostw Makroregionu łódzko-świętokrzyskiego juniorów.

W gronie 16 zawodników zawodnik LUKS zdobył 6,5 pkt. w dziewięciu grach, co dało mu pierwsze miejsce. Zawody odbyły się w Księżych Młynach k. Uniejowa.

Dzięki temu zwycięstwu Bartosz wywalczył awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych. W zawodach startowali jeszcze Piotr Proszowski i Piotr Kempa, którzy w kategorii do lat 15 zajęli odpowiednio 9 i 11 miejsca. Trenerem sekcji szachowej LUKS jest Grzegorz Plutecki, a prezesem klubu Ireneusz Derwisz.