Sześć medali Mistrzostw Województwa dla tenisistów UMLKS Radomsko

nm
archiwum klubu

W rozgrywanych 19 i 20 maja br. Mistrzostwach Województwa Łódzkiego LZS tenisa stołowego we wszystkich kategoriach wiekowych w Moszczenicy zawodnicy UMLKS Radomsko zdobyli 6 medali.

Najlepsze wyniki osiągnęła Aleksandra Niemiec zdobywając dwa srebrne medale w grze deblowej z Anną Caban z Fungis Maków oraz w grze mieszanej z Jakubem Polańskim z Dwójka Rawa Maz. Z kolei w grze singlowej Aleksandra zajęła 4 miejsce uzyskując w kat. młodzieżówek awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 15 - 17 czerwca w Brzegu Dolnym.

W kategorii kadetek w grze singlowej Kinga Więcławska zdobyła brązowy medal, a w deblu z M. Jacczyk - srebrny. W kat. juniorek brązowy medal w deblu zdobyła Agnieszka Kanafa w parze z Magdą Madejską z Makowa, a w kat. juniorzy Mateusz Czapla w parze z Kacprem Iznerowiczem z GUKS Gorzkowice.

Łącznie wystartowało 12 zawodników UMLKS. Warto odnotować indywidualne osiągnięcia: w kat. żaków na miejscach 9 - 12 znalazł się ośmioletni Sebastian Musiał, Kuba Szwedzik - 13 - 16, a Adam Gierasimiuk - 17 - 20. W kat. juniorek Agnieszka Kanafa zajęła wysokie 5 miejsce, a Kinga Siemińska 7, Ola Crcoroska 9. W kategorii młodziczek Łucja Morga zajęła miejsca 9-12.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani