Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Opocznie stracił kontrakt na pogotowie, będą zwolnienia...

wola
Szpital Powiatowy w Opocznie nie będzie już w ramach kontraktu prowadził pogotowia ratunkowego. Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi w środę rozstrzygnął konkurs na ratownictwo medyczne w województwie łódzkim.

W przypadku powiatu opoczyńskiego lepsza okazała się oferta złożona przez NZOZ Falck Medycyna Region Centralny, zresztą firma ta wygrała konkursy na ratownictwo medyczne w ośmiu z 20 rejonów, na które podzielone jest województwo łódzkie. Kontrakty zostały zawarte na pięć lat.

W przypadku powiatu opoczyńskiego firma Falck otrzyma na ten cel z NFZ 2,5 mln zł rocznie, zdrowie mieszkańców zabezpieczać będzie jedną karetką ratownictwa podstawowego i jedną specjalistycznego.

Rozgoryczenia wynikiem konkursu nie kryje dyrektor szpitala w Opocznie, Jerzy Filipecki. Oferta złożona przez szpital przegrała z ofertą przygotowaną przez NZOZ Falck.

- Spodziewaliśmy się, zresztą nie my jedni, że Falck będzie składał oferty w wielu rejonach. Dlatego zaproponowaliśmy m.in. najniższą możliwą cenę. Moim zdaniem jednak pod uwagę brane była przede wszystkim obstawa pracownicza zespołów, w tym głównie lekarze specjaliści. My mamy tylko jednego takiego lekarza, a Falck mógł zmobilizować lekarzy z całej Polski - mówi dyrektor - Niestety utrata kontraktu na ratownictwo wiąże się ze zwolnieniami w naszym szpitalu. Pracę straci około dwudziestu pracowników, w tym m.in. dyspozytorzy. Nie mówię już o współpracownikach, którzy u nas dorabiali na umowę o dzieło - mówi dyrektor.

Brak kontraktu dla szpitala oznacza też, że dwie nowoczesne karetki, zakupione w ostatnich latach, będą służyć wyłącznie do transportu, a wart kilkadziesiąt tysięcy nowoczesny sprzęt zakupiony z myślą o konkursie trafi do szafy.

– Oczywiście będę składać protest na rozstrzygnięcie konkursu, choć NFZ zasłania się tajemnicą, chcę wiedzieć, co zadecydowało o jego wyniku - dodaje dyrektor.

Wiadomo, że w Opocznie dwie karetki będą stacjonować w pobliżu dworca PKS i PKP. – Mam nadzieję, że 31 grudnia nie zapomną przełączyć sobie numer 999 na swoją centralę - kwituje dyrektor.

W Tomaszowie kontrakt na ratownictwo medyczne podpisze, jak do tej pory, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, które ma trzy karetki ratownictwa podstawowego i jedną ratownictwa specjalistycznego. W konkursie zresztą TCZ nie miało konkurencji. W 2012 r. dostanie na ten cel 4,8 mln zł. Jedna ze zmian dotyczących podziału na rejony dotyczy powiatu tomaszowskiego, pod skrzydła naszego szpitala przejdą mieszkańcy gminy Żelechlinek, do tej pory należący pod Rawę Mazowiecką.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl Nasze Miasto