Sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce w turnieju o Puchar Przewodniczącego LZS [ZDJĘCIA]

Monika Szymanek, sztangistka LKS Dobryszyce
Sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce walczyli w turnieju o Puchar Przewodniczącego LZS

W Radomsku odbył się turniej o Puchar Przewodniczącego LZS w podnoszeniu ciężarów z udziałem zawodników m.in. UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce.

W turnieju o Puchar Przewodniczącego LZS zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii do 17 lat wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko (203,1 pkt. w punktacji Sinclaira), trzecia była Milena Pawlos z LKS Dobryszyce (202,6 pkt.). Wśród chłopców wygrał Dawid Majsy z LKS Dobryszyce (289,2 pkt.)

W kategorii do 23 lat zawody zdominowały zawodniczki LKS. Wygrała Monika Szymanek (240,4 pkt.), druga była Klara Cieślak (192,1 pkt.), trzecia Klaudia Głąb (186,3 pkt.), czwarta Natalia Żelasko (142,4 pkt.), piąta Ewa Kopczak (142,2 pkt.). Rywalizację mężczyzn wygrał Łukasz Centkowski z UMLKS Radomsko (375,3 pkt.), a trzecie miejsce zajął Jakub Gocałek z LKS (315,3 pkt.).

W turnieju startowali sztangiści z Radomska, Dobryszyc, LKS Omegi Kleszczów, Włókniarza Konstantynów, LUKS Gryfa Bujny, LKS Burzy Burzenin oraz Opocznianki Opoczno.

Przeprowadzono też klasyfikację zawodników do 15 lat w turnieju o Puchar Prezesa OZPC w Łodzi. Najlepszą zawodniczką została Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko, a najlepszym zawodnikiem Dawid Majsy z LKS Dobryszyce.

To był ostatni występ naszych sztangistów w tym roku.

Dodajmy, że we współzawodnictwie dzieci i młodzieży powiat radomszczański, po niedawnych Mistrzostwach Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów, znajduje się na trzecim miejscu w Polsce.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe