Sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce z mistrzowskimi medalami [ZDJĘCIA]

Jacek Drożdż
Monika Szymanek, mistrzyni Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów
Monika Szymanek, mistrzyni Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów Archiwum prywatne
Sukcesami w Mistrzostwach Polski mogą pochwalić się sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce

Sukcesami zakończyły się występy naszych sztangistów w Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju.

Złotym medalem może pochwalić się nie tylko Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła również Monika Szymanek z LKS Dobryszyce. Podopieczna Sebastiana Ołubka wygrała w kategorii wagowej 59 kg, uzyskując w dwuboju 189 kg (81 kg rwanie + 108 kg podrzut - dodajmy, że są to nowe rekordy Polski do lat 20 i 23).

Dodatkowo, brązowy medal w kategorii 81 kg zdobyła Klara Cieślak (70kg/91 kg) .

Jednocześnie rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Dla LKS złoty medal zdobyła Klaudia Głąb w wadze 76 kg (70 kg/83 kg), a drugie miejsce zajęła Ewa Kopczak w wadze 59 kg (60 kg/82 kg).

Dla UMLKS brąz wywalczyła Aleksandra Bartosik, natomiast Łukasz Centkowski został młodzieżowym mistrzostem Polski i wicemistrzem Poski seniorów w kategorii wagowej do 102 kg.

Dodajmy, że w weekend w Mroczy kolejny sukces odniosły sztangistki LKS Dobryszyce. Ewa Kopczak, Milena Pawlos, Maria Karolak i Monika Szymanek zajęły trzecie miejsce w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet.