Sztangiści UMLKS Radomsko rozpoczęli zmagania w drużynowych mistrzostwach Polski

Rafał Broś to jeden z wyróżniających się zawodników UMLKS Radomsko. Udanie wystartował także w lidze Jacek Drożdż
Pierwszoligowi sztangiści UMLKS Radomsko rozpoczęli zmagania w drużynowych mistrzostwach Polski.

Sztangiści UMLKS Radomsko znajdują się w środku pierwszoligowej tabeli po pierwszym w tym sezonie starciu. - Nie wypadliśmy źle, ale w ubiegłym roku w pierwszej rundzie zdobyliśmy 30 punktów więcej - mówi Marian Moneta, trener sztangistów.

W Radomsku razem z naszym zespołem rywalizowali jeszcze sztangiści z Gryfa Bujny i drugoligowego AZS Częstochowa. Radomszczanie zdobyli 1681 pkt. i w tabeli I ligi zajmują dziewiąte miejsce (na 17 drużyn), Gryf wywalczył 1640 pkt. Formą zaskoczył zespół z Częstochowy, który uzyskał 1817 pkt.
W zespole z Radomska najwięcej punktów zdobył Przemysław Barański - 371 (152 kg w rwaniu i 185 kg w podrzucie), Rafał Broś uzyskał 332 pkt. (116 kg + 150 kg), Damian Rępuszewski 330 pkt. (110 kg + 133 kg), Krystian Widliński 327,2 pkt. (110 kg + 135 kg), Jarosław Grabiwoda 320,1 pkt. (125 kg + 146 kg), Sławomir Bera 312,3 pkt. (108 kg + 137 kg). Do klasyfikacji liczą się punkty zdobyte przez pięciu najlepszych zawodników.

- Mieliśmy dużo nieudanych trzecich podejść. Ale to wynika z faktu, że to jest początek sezonu i niemal dla wszystkich to był pierwszy start w tym roku - opowiada Marian Moneta, trener sztangistów. - Najlepszym zawodnikiem w drużynie był Przemek Barański, który trafił do nas z AZS AWF Biała Podlaska, a wcześniej trenował w Dobryszycach.

Drugą rundę I ligi zaplanowano na koniec maja.

Po seniorach do ligowych zmagań przystępują również juniorzy. Pierwszy rzut ligi wojewódzkiej odbędzie się w przyszłą niedzielę w Konstantynowie. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie LKS Dobryszyce. UMLKS Radomsko w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce. Tydzień później juniorzy wystartują w mistrzostwach Polski.

Przed tygodniem nasi ciężarowcy wzięli udział w organizowanym w Kleszczowie w II Turnieju Noworocznym o Puchar Solparku. Wśród kobiet z naszego powiatu najlepiej zaprezentowała się Dorota Kubica, która uzyskując w dwuboju 143 kg, zajęła trzecie miejsce.
Na najniższym stopniu podium stanął również Łukasz Wawrzeczko, który w Kleszczowie uzyskał 283 kg. Miejsce tuż za podium zajął Wojciech Pudlarz (wszyscy LKS Dobryszyce), uzyskując 250 kg. Jarosław Grabiwoda, jedyny reprezentant UMLKS Radomsko z wynikiem 255 kg zajął szóste miejsce.

Sebastian Ołubek trener ciężarowców z Dobryszyc zwraca uwagę na start w Kleszczowie rodzeństwa 13-letniej Sylwii i 14-letniego Kamila Oleśkiewiczów, dla których były to pierwsze profesjonalne zawody. - Chciałbym, aby w przyszłości odnosili sukcesy na miarę Katarzyny Grabarczyk i Łukasza Krawczyka - mówi trener Ołubek. - Przed nimi jeszcze wiele pracy, ale za dwa trzy lata powinni być wiodącymi zawodnikami w naszym województwie.