Sztangiści w medalach

Przemysław Jafra
Zawodnicy LKS Dobryszyce, od lewej Ł. Wawrzeczko, P. Kałwak, K. Grabarczyk, M. Figlus, trener S. Ołubek Przemysław Jafra
Dwoje sztangistów LKS Dobryszyce zajęło wysokie miejsca w Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów

Niezwykle pracowity i obfitujący w medale rok mają za sobą młodzi sztangiści LKS Dobryszyce. Osiągnięcia podopiecznych trenera Sebastiana Ołubka doceniło m.in. wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Klubów Sportowych.

W dziesiątce najlepszych zawodników znaleźli się Katarzyna Grabarczyk (8. miejsce) i Łukasz Krawczyk (9. miejsce). Doceniono również samego trenera, który znalazł się w trójce najlepszych szkoleniowców za co otrzymał m.in. okazały puchar. Sukcesy młodych sztangistów LKS doceniło również starostwo powiatowe, które przyznało nagrody pięciorgu zawodników.

Trener Ołubek cieszy się, że klub zaznaczył swoją obecność w przygotowywanych przez różne organizacje rankingach. - We współzawodnictwie dzieci i młodzieży zdobyliśmy 154,5 punktów co klasyfikowało nas na szóstym miejscu wśród klubów podnoszenia ciężarów - wylicza trener Ołubek. - W punktacji województwa łódzkiego wszystkich dyscyplin sportowych zajęliśmy ósme miejsce.

W klasyfikacji Ludowych Zespołów Sportowych klub z Dobryszyc zajął wysokie trzecie miejsce. LKS wyprzedziły tylko AKS Piotrków oraz Społem Łódź.
Znakomity występ ciężaro-wcy z Dobryszyc zanotowali podczas mistrzostw Polski juniorów do lat 20, które odbyły się w Puławach. Nie zawiedli murowani faworyci do złotych medali. Na najwyższym stopniu podium w wadze 58 kg stanęła Katarzyna Grabarczyk, która w dwuboju uzyskała 183 kg. Nie zawiódł również Łukasz Krawczyk. Uzyskując 309 kg w dwuboju podopieczny trenera Ołubka wprost zdeklasował rywali. Kolejni zawodnicy, którzy znaleźli się na podium uzyskali aż o 36 kg mniej od zawodnika z Dobryszyc.

Największą niespodziankę w Puławach sprawił jednak Mateusz Figlus, który okazał się najlepszy w wadze 85 kg. - Oprócz tych trzech złotych medali nauwagę zasługują również dwa medale Doroty Kubicy. Srebrny, wywalczony podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i brązowy z mistrzostw Polski juniorów do lat 17 - podkreśla trener Ołubek. Warto dodać, że Łukasz Krawczyk, już jako zawodnik Budowlanych Opole wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Polski seniorów.
Katarzyna Grabarczyk i Łukasz Krawczyk reprezentowali nasz powiat podczas Mistrzostw Świata do lat 20, które odbyły sie w Malezji. Również tam młodzi sztangiści nie zawiedli. - Kasia zajęła siódme miejsce, najwyższe spośród reprezentantek Polski - mówi trener LKS. - Łukasz był ósmy, z bardzo dobrym wynikiem ponad 300 kg w dwuboju.

Od wielu lat młodzi sztangiści z Dobryszyc wiodą prym w wojewódzkiej lidze podnoszenia ciężarów. - Od początku ich organizowania tylko raz je przegraliśmy - podkreśla trener Ołubek.

Mimo sukcesów klub boryka się z problemami finansowymi. Z gminy w 2011 roku klub otrzymał 18 tys. złotych. - Nie stać nas na utrzymanie najlepszych zawodników i płaceniem im stypendiów. Dlatego najlepsi odchodzą do innych klubów - mówi trener Ołubek. - Część zawodników po skończeniu szkoły przestaje trenować.