Sztangiści wracają z trzema medalami

Bogusław Kukuć
W Ciechanowie rozegrano finały XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Reprezentacja województwa łódzkiego wraca z trzema medalami.

Złote medale wywalczyli: w kategorii 77 kg Łukasz Wawrzeczko (Ekopak Dobryszyce) wynikiem 271 kg w dwuboju (119 i 152) oraz w wadze 85 kg Damian Szczepanik (LUKS Gryf Bujny) - 281 kg (126 i 155). Wicemistrzem został Kamil Szczepanik (LUKS Gryf Bujny), który w kategorii 85 kg uzyskał 272 kg (120 i 152). Kamil jest w kadrze sztangistów, którzy przygotowują się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich do lat 17, które odbędą się od 14 do 28 sierpnia w Singapurze.

Blisko podium była Dorota Kubica (Ekopak Dobryszyce), która zajęła czwartą lokatę. W kategorii 69 kg poprawiła rekordy okręgu łódzkiego do lat 16, 17 i 18 w podrzucie (75 kg) i dwuboju (128 kg). Czwarte miejsce wywalczył także w wadze 77 kg Krystian Widliński (UMLKS Radomsko) wynikiem 242 kg (111 i 131).

Piąte miejsce w wadze 105 kg zajął Marcin Korkocha (LUKS Gryf Bujny) wynikiem 252 kg (116 i 136 kg). Szóste lokaty zajęli w wadze 48 kg Justyna Zawada - 73 kg (31 i 42) oraz w kategorii 69 kg Tobiasz Kubik (oboje Gryf Bujny) - 214 kg (95 i 119). Dziewiąte miejsca wywalczyli Błażej Grela (Gryf Bujny) i Mariusz Światłowicz (LKS Gałkówek), a dziesiąte Magdalena Łącka (Gryf Bujny), Beata Dudek (Agronom Bratoszewice) i Wojciech Pudlarz (Ekopak Dobryszyce).

W punktacji województw Łódź była czwarta. W punktacji klubowej juniorów Gryf Bujny był drugi - 28 pkt. ,12. Ekopak Dobryszyce, 24. UMLKS Radomsko, 25. LKS Gałkówek.