Sztangiści z Radomska i Dobryszyc walczyli w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Klaudia Głąb (LKS Dobryszyce), najlepsza zawodniczka Mistrzostw Województwa Łódzkiego w podnoszeniu ciężarów do lat 23 Jacek Drożdź/Arch. prywatne
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Dobryszycach z udziałem sztangistów LKS Dobryszyce i UMLKS Radomsko

W Dobryszycach odbyły się w niedzielę, 14 marca, Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i 23 (jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych) oraz I runda ligi wojewódzkiej juniorów. Na pomoście stanęli m.in. sztangiści LKS Dobryszyce i UMLKS Radomsko.

Wśród dziewcząt do lat 20 najlepszą zawodniczką została Monika Szymanek, natomiast trzecie miejsce zajęła Milena Pawlos (obie LKS Dobryszyce). Wśród dziewcząt do lat 23 wygrała Klaudia Głąb (LKS Dobryszyce) przed Aleksandrą Bartosik (UMLKS Radomsko).

W lidze wojewódzkiej w barwach LKS wystąpili Łukasz Hyla, Monika Szymanek, Patryk Barański, Dawid Majsy i Krystian Burza. - Sądzę, że po pierwszej rundzie LKS, w tym składzie, obejmie prowadzenie – ocenia Sebastian Ołubek, trener sztangistów LKS Dobryszyce.

UMLKS Radomsko w lidze reprezentowali: Oliwia Drzazga, Katarzyna Kozera, Kacper Radka, Aleksandra Bartosik oraz Igor Knop.

Sukcesy LKS Dobryszyce w Łukowie

Dzień wcześniej, w sobotę, 13 marca, podopieczni Sebastiana Ołubka startowali w Łukowie w Memoriale Janusza Kowalczyka. Monika Szymanek wygrała rywalizację seniorek, Milena Pawlos zdobyła srebrny medal, Klara Cieślak była piąta, a Aleksandra Kopka szósta.

Patryk Barański był najlepszy wśród juniorów, Dawid Majsy zdobył srebrny medal, a Krystian Burza, z rekordami życiowymi, zajął czwarte miejsce. Brązowy medal dołożył jeszcze Łukasz Hyla.

Dodajmy, że w kwietniu Monika Szymanek będzie walczyła w Moskwie w Mistrzostwach Europy seniorek. Będzie jedyną sztangistką z naszego województwa w tym turnieju.